Foto

Pašík na výpravě zvládl i profi fotku

Strážníci museli čtvrttunové zvíře zahnat do sportovního areálu

8. října 2019 13:02 , aktualizace 13:04

Městská policie Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Z výběhu chovatelky na Košutce v Plzni se včera vydal na procházku přibližně čtvrt tuny vážící kříženec domácího a divokého prasete. Pašík se nejprve vydal na procházku kolem Košuteckého jezírka, kde vylekal návštěvníky parku a přerušil fotografce probíhající focení s klienty. 
     Na místo přivolaní strážníci se pokusili pašíka odchytit, prase však při pokusu o zafixování odchytovými tyčemi začalo být agresivní a velmi hlasitě dávalo najevo, že přerušení procházky nestrpí. "Na překažení procházky si dost hlasitě stěžoval," popsala nevšední zážitek svědkyně.
     Strážníci proto prase raději zahnali do prostoru sportovního hřiště, kde nehrozilo, že ublíží přihlížejícím občanům a přivolali veterináře. Do doby než dorazil, zabraňovaly hlídky útěku zvířete z areálu. Veterinář ze ZOO Plzeň prase poté uspal dávkami anestetik.
    Následný odvoz zvířete si zajistila sama majitelka, kterou se podařilo sehnat. Strážníkům uvedla, že jí prase uteklo z výběhu a nakonec dodala, že před rokem chtěla prase zužitkovat na maso, ale když přijel řezník, tak se ho zalekl a práci odmítl. 

Foto 1 a 2 - čtenářka ( děkujeme! )
Foto 3 až 7 - MP

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.