Střelba zastavila prchající pachatele

Za lumpy vyrazili policisté i se psem, ale nakonec pachatele zastavil až výstražný výstřel

8. února 2018 17:27 , aktualizace 17:34

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Prestol Holding

     V úterý 6. února ve večerních hodinách policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích zjistili, že v obci Slatina došlo ke vloupání do rekreační chaty. 
     Protože bylo podezření, že se zde ještě může nacházet pachatel, na místo byly přivolány další policejní hlídky. Policejní psovod se služebním psem provedl průzkum objektu i dalších přilehlých částí a prohledával i terén v okolí.
     Horažďovičtí policisté mezitím u další chaty spatřili dva podezřelé muže, kteří utíkali směrem k lesnímu porostu. Muži na opakovanou výzvu odmítli zastavit a tak byl použit donucovací prostředek varovný výstřel.
     Následně byli zadrženi pětačtyřicetiletý muž z Horažďovic a sedmačtyřicetiletý muž  z Berounska. Po provedení úkonů byli muži převezeni do policejní cely.
     V rámci prověřování bylo zjištěno, že uvedení pachatelé vnikli po vypáčení dveří do rekreační chaty i  kůlny, kde vzali dvě motorové pily. Poté vnikli do dalšího objektu, který uvnitř prohledali, ale nic neodcizili.

     "Pachatelé způsobili škodu poškozením zařízení i odcizením věcí za patnáct tisíc korun," řekla nám k případu tisková mluvčí policie.
     Ve středu ve zkráceném přípravném řízení převzali oba zloději sdělení podezření z přečinů krádež a porušování domovní svobody a byli propuštěni spáchaného formou spolupachatelství.

Foto: Ilustrační

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost