Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

PIT manévr zabral

Nejen propadlá technická, ale i pozitivní test na pervitin a THC

6. března 2023 15:24 , aktualizace 16:24

Drogy Zadržení pachatele

     Vše začalo v neděli 5. března před třetí hodinou, kdy dvoučlenná hlídka policistů z dopravního inspektorátu Domažlice vykonávala běžnou dohledovou činnost. V tu chvíli je v obci Kout na Šumavě zaujalo jedoucí vozidlo Volkswagen Golf, které se chystali předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat jeho osádku.

     Řidič ale na toto nereagoval, naopak sešlápl plyn a ve vysoké rychlosti mířil k obci Starec. Těsně před samotnou obcí se policisté rozhodli využít takzvaný PIT manévr, který je využíván služebními vozidly s nainstalovaným předním rámem k zastavení pronásledovaného vozidla.

     Manévr byl úspěšný, vozidlo bylo zastaveno a šestatřicetiletému řidiči byla nasazena služební pouta. Ukázalo se, že ve vozidle s řidičem cestovali ještě další dva muži ve věku dvaatřiceti let.

     Jako důvod ujíždění muž policistům uvedl propadlou technickou kontrolu vozidla. Nicméně zanedlouho se ukázalo, že důvod byl úplně jiný, protože měl také pozitivní orientační drogový test na amfetamin a THC. Následné lékařské vyšetření spojené s odběrem krve však řidič odmítl.

     Celým případem se dále zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Jak tokový PIT manévr probíhá, se můžete podívat na videu ze staršího obdobného případu:

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.