Foto

Seniorka vytkla skupince nevhodné chování, skončila zbitá a okradená

Pachateli útoku na sedmdesátiletou ženu nyní hrozí až deset let vězení

Autor: Jana Holá pátek 10. května 16:41 , aktualizace 16:47

Loupež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V noci z pondělí na úterý po jedné hodině ráno došlo v podloubí budovy chebského nádraží k loupeži, které se dopustily čtyři osoby, dva muži a dvě ženy, respektive pouze jeden z mužů a ostatní tři činu přihlíželi.

     "Čtyřiatřicetiletý muž krátce po jedné hodině ranní procházel kolem budovy vlakového nádraží v Chebu a tam si všiml jemu neznámé ženy, se kterou se dostal do slovní rozepře kvůli údajnému hluku. Poté si všiml, že má žena přes rameno kabelku, kterou se rozhodl odcizit.
     Přistoupil proto k sedmdesátileté ženě, se kterou se o kabelku začal přetahovat. Muž přestal být agresivní až v době, kdy žena upadla na zem a zranila se. Čtyřiatřicetiletý muž následně s kabelkou, ve které byla finanční hotovost i osobní věci ženy, utekl, zatímco napadená žena musela vyhledat lékařské ošetření v nemocnici,"
popsal nám průběh loupeže mluvčí policie.

     Policisté se případem začali pochopitelně okamžitě zabývat. Po příjezdu na místo se u napadené ženy již nacházela hlídka strážníků. "Prostřednictvím kamerového systému bylo ihned zahájeno monitorování pohybu podezřelých osob a díky dobré místní znalosti našich strážníků rozpoznána jejich totožnost. Popis a směr jejich pohybu byl předán hlídkám městské policie i Policie ČR a pachatelé byli díky tomu pár minut po incidentu zadrženi," doplnil šéf chebských strážníků průběh zadržení pachatele.

     Policisté během šetření případu zjistili, že ženu oloupil pouze jeden z mužů, takže ho obvinili z trestného činu loupeže, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na deset let. 
     Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl čtyřiatřicetiletý muž vzat do vazby. Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.