Foto

Bitka v Plaze - jako zbraň použil jízdní kolo

Opilý cyklista napadl ostrahu, pokusil se je srazit ze schodů a pak se serval i s policií

čtvrtek 13. května 10:57 , aktualizace 13:33

Alkohol Cyklista Napadení Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     V úterý 11. května do obchodního centra Plaza v Plzni přijel cyklista, který se rozhodl jít si do prodejny Albert nakoupit i se svým jízdním kolem. Strážný prodejny ho samozřejmě upozornil, že by tím porušil vnitřní řád centra či mohl zranit jiné zákazníky a požádal ho, aby si kolo umístil do k tomu určeného stojanu před budovou.

     Zjevně silně opilý muž ale odmítl, se strážným se hádal, že si se svým kolem bude dělat co chce a kde chce, a vulgárně mu nadával. Až když strážnému z Albertu přišel na pomoc i strážný z obchodního centra, muž se trochu uklidnil a oznámil strážným, že si tedy půjde nakoupit jinam.
     Co se dělo potom nám popsala svědkyně: "Ten uřvaný chlap si sebral kolo a odcházel, ochranka ho šla doprovodit. Když ale jeli po eskalátoru nahoru, chlap se jim asi chtěl pomstít, najednou to kolo vzal a pokusil se jím oba srazit dolů. Jednoho při tom zasáhl do hrudníku a asi i do obličeje." 
     Strážní se útoku samozřejmě začali bránit a tak došlo k potyčce, kterou ukončili až přivolaní policisté. I po jejich příchodu se však mužova agresivita stále stupňovala a protože odmítal uposlechnout opakované výzvy k uklidnění se, museli ho policisté zpacifikovat.

      Tisková mluvčí policie nám celý incident potvrdila s tím, že policisté skutečně museli použít donucovací prostředky a přiložit muži pouta. Zadržený muž narozený v roce 1981 se ani poté neuklidnil, byl stále vulgární a odmítl se podrobit dechové zkoušce na alkohol. Policisté tak nakonec museli muže převézt k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice a jeho jednáním se policie dále zabývá.

Foto: zdroj PČR

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!