Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Plzeň se připojuje k uctění památky obětí tragické střelby na filozofické fakultě

"Je to nepředstavitelná tragédie i v tom nejhorším snu...," uvedl uvedl primátor Plzně

22. prosince 2023 11:18 , aktualizace 11:43

     Město Plzeň se v pátek vyvěšením černé vlajky na radnici připojilo k uctění památky obětí včerejší tragické střelby na filozofické fakultě v Praze, která si zatím vyžádala 14 obětí a více zraněných.
     V den státního smutku, který vláda vyhlásila na sobotu 23. prosince, bude na radnici vyvěšena státní vlajka na půl žerdi, v poledne se rozezní zvony katedrály a za oběti se bude držet minuta ticha.

      S ohledem na tragické události zrušil provozovatel plzeňských adventních trhů koncerty a doprovodný kulturní program na náměstí Republiky. Stánkový prodej bude pokračovat beze změny.

     "Je to nepředstavitelná tragédie i v tom nejhorším snu. Jen těžko se mi vyjadřuje slovy, co při čtení zpráv o řádění střelce na univerzitě v Praze cítím.
     Modlím se, aby byl počet obětí co nejnižší, modlím se za všechny oběti a vyjadřuji upřímnou soustrast všem, kteří při tomto ohavném činu přišli o své děti a blízké.
     Prosím, buďme k sobě ohleduplní a dávejte na sebe pozor,"
uvedl včera primátor Plzně Roman Zarzycký.


Dnes jsme již psali:

Na sobotu je vyhlášen státní smutek

    Vláda České republiky se na svém včerejším mimořádném jednání, jehož se kromě většiny ministrů zúčastnil i prezident Petr Pavel, který se urychleně vrátil z návštěvy Francie, rozhodla na sobotu 23. prosince vyhlásit státní smutek. Jde o reakci na střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, při níž student fakulty zavraždil čtrnáct lidí a poté spáchal sebevraždu. 

     Státní vlajky budou tento den spuštěny na půl žerdi a v poledne se v celé České republice rozezní zvony.

     Premiér Petr Fiala zároveň také vyzval občany, aby v den státního smutku uctili památku obětí minutou ticha.

     Státní smutek je vyhlašován při příležitosti úmrtí nějaké pro stát významné osobnosti nebo k uctění obětí velké tragédie. O jeho vyhlášení rozhoduje vláda. Naposledy Česko drželo státní smutek 3. února 2020 k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery.