Centrum Plzně čekají obrovské policejní manévry

Omezená doprava, uzavřené ulice, změny tras MHD i rozsáhlá bezpečnostní opatření

pondělí 10. srpna 12:26 , aktualizace 12:26

Doprava

Partner článku – Alfa Tactical

     Všechny bezpečnostní složky se intenzivně připravují na zítřejší návštěvu amerického ministra zahraničí Mikea Pompea v Plzni. "Rozhodnutí šéfa americké diplomacie zavítat do Plzně vnímá vedení města jako obrovskou poctu. Mike Pompeo v západočeské metropoli položí květiny u památníku Díky, Ameriko! a pronese při té příležitosti projev.
     Za českou stranu bude přítomen ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Svou cestu do Plzně zvažoval Mike Pompeo již dříve, a to u příležitosti letošních květnových oslav 75. výročí osvobození města americkou armádou. Tyto plány však zmařila pandemie koronaviru,"
uvedl primátor Plzně.

Policie ČR

     Policie ČR samozřejmě připravuje rozsáhlá bezpečnostní opatření. Nasazeny budou desítky policistů, kriminalistů i policistů z Útvaru na ochranu ústavních činitelů a samozřejmě i zástupci amerických bezpečnostních složek. Policisté se budou podílet nejen na zajištění bezpečnosti osob a veřejného pořádku, ale také na přepravě chráněných osob a průjezdu jejich vozidel. Dopravní policisté budou korigovat a uzavírat křižovatky dle potřeb, a proto musí zítra během odpoledne řidiči a chodci v centru Plzně počítat s omezeními v dopravě.

Program ministrů v Plzni

     Trasy přesunů ministerské kolony a místa, která ministři navštíví, budou podléhat ochrannému režimu.

 • Prohlídka Patton Memorial Pilsen
 • Kladení věnců a krátké vystoupení obou ministrů u památníku Díky, Ameriko!
 • Návštěva a jednání v pivovaru Plzeňský Prazdroj


Návštěva obou ministrů ovlivní v úterý dopravu v Plzni
     Plánovaná návštěva ministrů v Plzni značně ovlivní dopravu a omezení se dotknou jak cestujících městskou hromadnou dopravou, tak i motoristů. 

 • V souvislosti se vzpomínkovým aktem u Díky, Ameriko! bude uzavřena ulice V Šipce a ulice Americká v úseku od křižovatky s ulicemi Jagellonská x Škroupova ke křižovatce s Klatovskou třídou od 13:30 do 19:00 hodin. V obou ulicích budou vyblokována parkovací stání po celý den, a to do ukončení akce. Současně bude částečně uzavřený chodník v prostoru kolem památníku „Díky, Ameriko!“.
 • Zastávka městské hromadné dopravy „U Práce“ ve směru ke Klatovské třídě bude obsluhována do 13:30 hodin a zhruba od 19:00 hodin po ukončení akce. Zastávka MHD „U Práce“ ve směru od Klatovské třídy bude zrušena po celý den. Náhradní zastávka bude umístěna vpřed ve směru jízdy za křižovatku s ulicí V Šipce a bude obsluhována do 13:30 hodin a cca od 19:00 hodin po ukončení akce.
 • V době od 13:30 do 19:00 hodin bude Americká ulice zcela neprůjezdná.
 • V souvislosti s plánovanou návštěvou Muzea generála Pattona bude uzavřena ulice Pobřežní v úseku od ulice Jízdecká do slepé části od 14:30 do zhruba 15:30 hodin. Parkovací stání, včetně parkoviště pro BUS, budou vyblokována po celý den do ukončení akce. 

  Městská hromadná doprava


  Tramvaje

  • Tramvajový provoz na lince 4 zůstane po dobu dopravních omezení zachován
  • Náhradní autobusová linka 2A (Skvrňany - Sady Pětatřicátníků - Anglické nábřeží) bude po dobu úplné uzavírky ukončena již v sadech Pětatřicátníků. Výstupní zastávkou od Skvrňan bude zastávka U Synagogy v Palackého ulici.

  Trolejbusy

  • Trolejbusové linky 11, 12, 16 pojedou po dobu uzavření Americké ulice po objízdných trasách
  • Odklon linek 11, 12, 16 směr Pařížská
  • Trolejbusy pojedou po trase: Husova - Klatovská - Prešovská - Františkánská - Goethova -  Americká

  Náhradní zastávky

  • Sady Pětatřicátníků (náhradní zastávka v Prešovské ulici
  • Goethova 

  Zrušené zastávky

  • U Práce
  • Mrakodrap

  Autobusy

  • Linka 20

       Po dobu uzavírky Americké ulice budou spoje ve směru do zastávky „V Ráji“ odkloněny z Americké ulice do Goethovy, Františkánské, náměstí Republiky, Rooseveltovy, Otýlie Beníškové do Malické ulice a dále na Roudnou.

       Na objízdné trase budou spoje linky 20 odbavovat cestující na zastávkách linek 33, 40 „Goethova“, „Náměstí Republiky“, „Otýlie Beníškové“.

  • Linka 27

       Po dobu uzavírky Americké ulice pojede linka obousměrně odklonem z rondelu ulicemi Otýlie Beníškové, Rooseveltovou ul., náměstím Republiky, Františkánskou ul., do Goethovy ul., kde v zastávce „Goethova“ skončí. Zpět na Košutku pojede ve stejné trase ze zastávky „Goethova“ – po trase linky 33, s odbavováním na všech zastávkách objízdné trasy.

  • Linka 34

       V případě, že uzavírka omezí linku 34, pojede linka v úseku Pařížská – Rondel obousměrně odklonem ulicemi Goethova, Františkánská, náměstí Republiky, Rooseveltova, Otýlie Beníškové s odbavováním na zastávkách linek 33 a 40 „Goethova“ a „Náměstí Republiky“

  • Linky 35

      Po dobu uzavírky Americké ulice budou spoje linky ve směru od Radčic vedeny odklonem ulicemi Husova, sady Pětatřicátníků, Prešovská, náměstí Republiky, Františkánská, Goethova, Americká a dále k nádraží. Na objízdné trase bude odbavovat cestující v zastávkách „Sady Pětatřicátníků“ v Prešovské ulici a v zastávce linek 13, 20 „Goethova“.

      Spoje ve směru do Radčic pojedou odklonem z Americké, Prokopova, U Trati, Borská, Koperníkova, Husova a dále po stálé trase. Na objízdné trase budou řidiči odbavovat cestující v zastávkách „Prokopova“, „Belánka“.

      Bližší informace poskytnou pracovníci informační kanceláře PMDP na adrese Denisovo nábř. 12, Plzeň, nebo na telefonním čísle 371 655 600.

  Alfa Tactical

  Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.