Foto Video

Včerejší Plzeň pohledem policie

Na tři akce pořádané v průběhu neděle dohlížely desítky policistů

neděle 18. září 22:34 , aktualizace pondělí 19. září 08:58

Fanoušci

Partner článku – Alfa Tactical

     Policisté v průběhu včerejšího dne v Plzni dohlíželi na průběh tří akcí, na kterých zajišťovali veřejný pořádek a bezpečnost osob a majetku a také bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Půlmaraton a demonstrace

     V dopoledních hodinách policisté dohlíželi na průběh Škoda FIT půlmaratonu. Tato akce proběhla bez problémů.

     Od dvou do čtyř hodin odpoledne proběhlo na Masarykově náměstí protivládní shromáždění, kterého se zúčastnilo asi 250 osob. Policisté se zde zaměřili zejména na dodržování veřejného pořádku a ani na této akci nemuseli nijak zasahovat.

Fotbalové utkání

     V podvečer pak policisté dohlíželi na průběh fotbalového utkání, při kterém proti sobě v Doosan Areně nastoupila mužstva FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha. 


     Policisté z pořádkové služby, dopravní i kriminální policie se jako obvykle zaměřili na zajištění co možná nejklidnější situace na území Plzně před zahájením fotbalového zápasu, v jeho průběhu i po jeho ukončení. Do bezpečnostního opatření byli zapojeni i policisté z antikonfliktního týmu, kteří doprovázeli fanoušky na stadion a zpět, nasazeni byli i policisté na koních a situaci v okolí stadionu monitoroval dron.

     Celá událost se obešla bez problémů nebo závažnějšího protiprávního jednání, policisté museli zasáhnout pouze před začátkem zápasu v Nádražní ulici, kde hrozil střet domácích fanoušků s fandy hostujícího klubu. K čemu došlo, je dobře patrné ve videu, ale policisté oba tábory od sebe oddělila a pochod na stadion dál pokračoval.

     Na samotném stadionu pak museli policisté řešit jen několik drobných přestupků. "V souvislosti s fotbalovým utkáním došlo na stadionu k případům protiprávního jednání, zatím evidujeme pět přestupku zejména v souvislosti s použitím pyrotechniky. Jeden přestupek byl zjištěn u fanouška domácího týmu, zbývající čtyři u fanoušků týmu hostí. Večer byli fanoušci SK Slavia Praha v doprovodu policistů odvedeni na vlakové nádraží a pod dohledem pražských policistu následně odjeli vlakem zpět do Prahy," uvedla nám mluvčí policie po skončení utkání.

Foto: KP, PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.