Aktuálně Foto

Panda jménem „Nepál“ je nalezena živá a zdravá

Sameček pandy červené je po svém desetidenním útěku zpět v ZOO

pondělí 19. srpna 21:04 , aktualizace 14:56

Pátrání Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

Aklualizujeme, Nepál získal kmotra:

Pandí kmotr Josef

Pandí kmotr Josef

20. 08. 2019, 14:00, aktualizace před 39 minutami

Nepál si ze světa přinesl nejen zážitky, ale na výletě získal dokonce i svého kmotra

     Panda Nepál byla dnes večer odchycena a před devátou hodinou byla v pořádku dovezena do ZOO, další podrobnosti doplníme zítra. 

     Zatím můžeme uvést jen základní informace, pandu ve vyšších větvích stromů u Radčic zahlédl pejskař a počkal pod stromem, aby zvíře neuteklo. Vše další již zařídil Karel Makoň ze záchranné stanice zvířat, přivolal veterináře, který zvíře uspal a do koruny dubu za ním pak vyrazili zaměstnanci ZOO, kteří dorazili se žebříkem.
     Musíme ocenit i práci MVDr. Jana Pokorného, který odhadl dávku uspávací látky s maximální přesností. Látky bylo tolik, že zvíře po zásahu sice bezpečně usnulo na větvi, ale zároveň se samo vzbudilo, když k němu ošetřovatelé vylezli a dotkli se ho.

Původní článek:

     Plzeňská ZOO prosí veřejnost o pomoc při pátrání po asi půl metru velkém tříletém samci pandy červené jménem Nepál, který dnes v ZOO unikl z výběhu. Je možné že je ještě v prostoru ZOO či v okolí. Po Nepálovi intenzivně pátrají zaměstnanci zoologické zahrady. 
     Dle ZOO je pravděpodobné, že se Nepál bude pohybovat v prostoru s hustou vegetací v korunách stromů.
     Kdo by jej spatřil, pravděpodobně na stromě, nechť laskavě zavolá do ZOO na číslo 378038325.
     Důrazně varujeme veřejnost, aby se sama nepokoušela pandu chytat nebo ni sahat, ačkoli vypadá jako plyšák, dokáže pokousat.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.