Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Plzeňské zločiny se vrací aneb vstupenky na první přednášky zmizely za dvě minuty

Unikátní série true crime přednášek plzeňských kriminalistů letos pokračuje

Autor: Jana Holá středa 6. března 09:38 , aktualizace 09:38

Policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Unikátní série true crime přednášek #plzeňskézločiny se opět vrátila. Dvojice kriminalistů Michaela Nosková a František Müller zopakuje ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje přednášky o nejhorších zločinech na Plzeňsku. Termíny přednášek jsou stanoveny na 12. a 13. březen, na 9. a 10. duben, a na 18. a 19. červen. O každém případu budou pro velký zájem veřejnosti kriminalisté přednášet dvakrát.

      "Rezervace vstupenek na první dva termíny byla spuštěna včera večer a trvalo pouhé dvě minuty, než byly rozebrány. Tak obrovský a neutuchající zájem veřejnosti nás samozřejmě velice těší a jsem rád, že touto cestou můžeme veřejnosti představit práci kriminalistů," řekl nám vedoucí oddělení PR a marketingu knihovny Milan Říský.

     O čem tyto přednášky budou? Během noci z desátého na jedenáctého července 2012 v obci Tymákov na jižním Plzeňsku připravil Vojtěch H. o život svého otce a nevlastní matku. Vražda manželů H. vykazovala takové známky brutality, s jakými se jak policisté, tak znalci z oboru zdravotnictví a odvětví soudního lékařství setkávají v praxi velice zřídka.

     V kriminalistické praxi nejsou až tak ojedinělé případy vražd, kterých se ve spolupachatelství dopustili sourozenci. Příběh Vojtěcha a Jaroslava H. je však v jednom aspektu naprosto ojedinělý, před svými zločiny totiž neměli tito sourozenci v rejstříku trestů žádný záznam. Nikdy nebyli prověřováni policií, dokonce ani nebyli projednáváni pro žádný přestupek. Z pohledu trestního práva se jednalo o naprosto bezúhonné občany, žijící běžným životem. Z tohoto úhlu pohledu jsou jejich činy zcela výjimečné a nemají v historii české kriminalistiky obdoby.

     Případ z Tymákova popisuje kriminalista František Müller také ve své úspěšné knize Skutečné zločiny na Plzeňsku, o jejímž uvedení na trh jsme informovali a u níž se chystá na konec března dotisk.

     Pokud by vás zajímalo, jak tato kniha vznikala i jak kriminalisté Michaela Nosková a František Müller vraždy na Plzeňsku skutečně vyšetřují, doporučujeme přečíst ještě tento článek:

Na kus řeči s lovci vrahů

Na kus řeči s lovci vrahů

06. 10. 2023, 18:36, aktualizace 06. 03. 2024, 09:39

Pojďte se spolu s námi podívat jak i kdo v našem kraji vyšetřuje "mordy", tedy ty nejzávažnější zločiny


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.