Foto

Plzeňsko potrápily bouřky, vítr a přívalové deště

Hasiči vyjížděli k více než třem stovkám událostí spojených s bouřkami

středa 30. června 10:18 , aktualizace 11:35

Doprava Hasiči Nehody Počasí

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V průběhu včerejšího večera dorazila na území západních Čech vlna bouřek doprovázená přívalovými dešti, silným větrem a v několika místech i krupobitím. Následky bouří byly převážně komplikace v dopravě v podobě zaplavených silnic a popadaných stromů, ale také rozvodnění několika vodních toků až na druhý povodňový stupeň.

     Hasiči v celém Plzeňském kraji vyjížděli od večerních do ranních hodin k více než třem stovkám událostí spojených s nepříznivým počasím, nezaháleli ale ani pracovníci elektráren, kteří celou noc v terénu řešili přerušená vedení. Od elektrické energie bylo odstřiženo přibližně třicet tisíc odběratelů. V Plzni voda vytopila několik sklepů, ale například i halu pohotovosti Fakultní nemocnice na Borech.

      Došlo také k několika dopravním nehodám, při kterých buď vozy narazily do padlých stromů, nebo stromy přímo na jedoucí vozy spadly. V půl osmé večer například mezi Zelenou Lhotou a obcí Milence nedaleko Nýrska padl strom na projíždějící nákladní automobil Man s naloženým pásovým bagrem Hitachi. Třiapadesátiletý řidič naštěstí při nehodě neutrpěl zranění.
      Hůře dopadla nehoda osobního vozu u Dobřan, kde osobní vůz narazil do padlého stromu a řidič utrpěl zranění.

Foto KP, čtenáři, hasiči Dobřany a PČR

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.