Foto

"Dobrá práce, Štěpáne!" ocenil ředitel věznice záchranu života

Dobrý skutek nezůstal nepovšimnutý a hrdina byl odměněn

6. června 2018 11:02 , aktualizace 12:21

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ve středu 30. května jsme Vás informovali o třech plzeňských hrdinech, kteří zachránili život muži, jehož v tramvaji postihl srdeční infarkt a zástava srdce. Tito lidé muže okamžitě začali resuscitovat a přivolali zdravotnickou záchranou službu, čímž mu zachránili život.

     Jak už jsme uvedli, jedním z těchto pohotových Plzeňáků byl i nadporučík Bc. Štěpán Pečený, který pracuje jako komisař ve věznici Plzeň.
     Na příkladné chování jeho podřízeného jsme mailem upozornili i ředitele věznice plukovníka Mgr. Petra Vlka. Ten se s Bc. Štěpánem Pečeným sešel, vyslechl jeho příběh a následně ho za záchranu života ocenil kázeňskou odměnou. Na tento akt jsme v pondělí pozvání přijali i my.
     Nadporučík Bc. Pečený přebral odměnu a uvedl, že to co udělal, je naprostá samozřejmost a měl by tak jednat automaticky každý člověk.
     Jak na takové jednání svých lidí pohlíží ředitel věznice jsme se zeptali plukovníka Mgr. Vlka: "Tyto situace, kdy normální občan, nebo v tomto případě příslušník ozbrojených složek, dokáže takto zareagovat, jsou výjimečné momenty, které se stále ještě bohužel běžně nevidí. Právě proto si jednání svého kolegy nesmírně vážím a rozhodl jsem se ho takto ocenit."

O tomto případu jsme psali:

Dozorce, sestřička a lékařka - tři hrdinové z Plzně

Dozorce, sestřička a lékařka - tři hrdinové z Plzně

30. 05. 2018, 13:02, aktualizace 30. 05. 2018, 18:52

Jen díky Vám nyní můžeme oslavit pětatřicáté výročí svatby!

Jak se pracuje ve věznici Plzeň:

Jsem dozorce v plzeňské věznici

Jsem dozorce v plzeňské věznici

24. 02. 2018, 16:43, aktualizace 15. 03. 2018, 10:25

Odpovídáme na vaše dotazy jaká je práce ve Věznici Plzeň


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.