Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Policisté objasnili sérii vloupání do aut, ke které docházelo v Plzni

Zloděj v šestnácti případech způsobil škodu za sto tisíc korun, nevykradl i vaše auto?

Autor: Petr Novák pondělí 8. dubna 12:03 , aktualizace 13:19

Krádež Vloupání

Partner článku – Toyota Dolák

     Policistům se podařilo ukončit řádění zloděje, který se zaměřoval na automobily zaparkované v Plzni.

     "Muž v několika případech překonal oplocení pozemku, vnikl do nezabezpečeného vozidla a odcizil věci uvnitř automobilu. Většinou se jednalo o peněženky s finanční hotovostí a s platebními kartami. V několika případech odcizil například i navigaci, tablet nebo sluneční brýle. S odcizenými platebními kartami následně provedl desítky plateb v různých prodejnách a desítky pokusů o platby nebo výběry z bankomatů," uvedla mluvčí policie s tím, že pachatel se během dvou měsíců vloupal do nejméně šestnácti vozidel a poškozeným způsobil celkovou škodu za bezmála 100 tisíc korun. Ve většině případů se jednalo o vozidla, která stála zaparkovaná na zahradách u rodinných domů a nebyla uzamčená.

     Policisté se zabývali nahlášenými skutky a podařilo se jim nashromáždit dostatek důkazů proti muži.
     "Díky skvělé operativní činnosti plzeňských policistů a na základě vyhodnocených zajištěných stop se podařilo obviněného muže usvědčit. Policejní komisař zahájil trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Usnesení o zahájení trestního stíhání mu bylo doručeno do věznice, kde si odpykává trest za již dříve spáchanou obdobnou majetkovou trestnou činnost," doplnila nám tisková mluvčí policie.

Policie varuje!

     Nedávejte zlodějům šanci. Automobil zaparkovaný u domu na zahradě neznamená, že je chráněn před zloději. I v tomto případě platí poučení: "Auto není trezor.“ 
     Při odchodu od vozidla zkontrolujte, zda jste ho řádně zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka. Nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci, ani když odcházíte na malou chvíli.
     Pokud zjistíte, že vám z vozidla bylo něco odcizeno, nikdy s ním nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy. Vše neprodleně oznamte Policii České republiky na linku 158, nebo na nejbližší obvodní oddělení.

Foto ilustrační

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.