Foto

Po nárazu do stromu zemřela spolujezdkyně

AKTUALIZUJEME: Žena podlehla zraněním, vážně zraněný řidič byl z místa letecky transportován

středa 15. května 14:10 , aktualizace 14:21

Doprava Nehody Smrt Záchranáři

     Dnes kolem osmé hodiny ráno došlo na silnici 233 mezi Skoupým a Hlohovicemi k havárii osobního vozu Škoda Octavia.
     "Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič ročník 1960 jel od obce Prašný Újezd na Hlohovice, v levotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde v silničním příkopu narazil čelně do stromu. Po nárazu bylo vozidlo odmrštěno zpět na komunikaci, kde zůstalo ležet na levém boku," popsala tisková mluvčí policie.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS.
     Velmi vážně zraněnou spolujezdkyni z vraku vozu museli vyprostit hasiči, kteří jí předali do péče záchranářů. O život ženy bojovali pozemní i letečtí záchranáři i hasiči, bohužel ani okamžitě zahájená resuscitace nebyla úspěšná a žena zraněním na místě podlehla.
     "Žena ročník 1962 zemřela po resuscitaci, muž ročník 1960 byl transportován letecky na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín s těžkým zraněním, ale momentálně mimo ohrožení života," uvedli záchranáři.
     Podle tiskové mluvčí policie bylo požití alkoholu u řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Na místo havárie byl přivolán koroner a policie dále šetří přesnou příčinu a průběh události.
     V tuto chvíli je komunikace uzavřena na přibližně ještě hodinu, objízdná trasa je stanovena přes Hlohovičky.

Foto z místa: KP, HZS, PČR