Foto

Útok porcelánovým slonem

Rodinná oslava se poněkud zvrhla a muži nyní hrozí až tři roky vězení

25. října 2021 18:17 , aktualizace úterý 26. října 08:45

Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Policie nyní ukončila prověřování případu poněkud divoké sousedské rozepře, při které byla zraněna starší žena.

     V polovině srpna pořádal muž v Bezdružicích na zahradě jednoho z domů rodinnou oslavu, při které se rodinka trochu moc odvázala a začala rušit sousedy. Dvaapadesátiletá sousedka přes plot muže a jeho bratra požádala, jestli by nemohli přestat dělat takový hluk a trochu se ztišit, oba muže ale její žádost naopak rozzuřila.
     V záchvatu vzteku oba muži ženu zasypali nejprve nadávkami a vyhrůžkami fyzickou likvidací, pak po ní začali házet štěrk a kameny. Jeden z bratrů ale zašel ještě dál a po ženě mrštil prázdnou lahví od piva, které se ještě sousedka naštěstí stačila vyhnout. Poté ale následoval hod porcelánovou soškou slona, která ženu zasáhla naplno a způsobila jí zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření.

     Policisté se případem začali zabývat a po vyhodnocení všech zajištěných stop i svědeckých výpovědí útočníka nyní obvinili ze spáchání trestného činu. "Policisté o víkendu sdělili podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu nebezpečného vyhrožování jednapadesátiletému muži z Bezdružic," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že v případě odsouzení hrozí útočníkovi trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto PČR

 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.