Aktuálně

Policisté dopadli pachatele zneužití tísňové linky

"Pobodali tady muže do břicha! Přijeďte!" volaly děti

14. února 2018 15:36

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci z pondělí na úterý 30. ledna oznámil operačnímu důstojníkovi tísňové linky 158 mužský hlas, že v hospodě na náměstí v Tachově právě dochází ke rvačce několika osob. Na místo v tu chvíli okamžitě vyjíždí hlídky policie.
     O pár minut později zvoní telefon a tentýž volající doplňuje informace, že na místě se nachází muž pobodaný do oblasti břicha. Na místo okamžitě vyjíždějí vozy RZP a RV, tedy sanitka se záchranáři i vůz s lékařem. Nelze nic podcenit a opakované bodné rány v břiše jsou prakticky vždy zranění vážná a život ohrožující.

     Na místě však policisté, záchranáři i lékař nalézají klid a mír, nic se zde neděje. Vše se samozřejmě opakovaně prověří, ale skutečně zde k ničemu nedošlo a pouze si někdo zavtipkoval.
     Na ulici tedy zbytečně stojí lidé připravení nám v naší nouzi poskytnout pomoc, během čehož někdy i sami riskují své zdraví či životy a za nimi stejně zbytečně stojí vozy s vybavením za miliony. V tomto okamžiku vše co zde stojí zbytečně může samozřejmě chybět na jiném místě, kde skutečně někdo zoufale pomoc potřebuje.

Policisté anonyma dopadli

     Šetřením policisté ustanovili pachatele, kterými byli dva nezletilí chlapci ve věku 10 a 14 let. Tachovští policisté případ kvalifikovali jako přestupek zneužití tísňové linky a v nejbližší době jej oznámí věcně příslušnému telekomunikačnímu úřadu.
     Osoba, která uskutečňuje vědomě zlomyslná volání na tísňovou linku, se dopouští přestupku dle zákona o elektronických komunikacích a této osobě může být uložena pokuta až do výše 200 000 Kč.

Foto ilustrační: Rosťa

    

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.