Foto Video

Pobodání mladého chlapce i rvačka na Americké

Dnešní noc v centru Plzně byla opět velmi divoká a sanitky odvezly do nemocnic několik lidí

5. listopadu 2016 09:57 , aktualizace neděle 6. listopadu 23:19

Alkohol Cizinci Napadení Zadržení pachatele

     V noci na dnešek došlo k několikanásobné rvačce v centru Plzně a vše nám na místě popsali svědci celého incidentu, jehož závěr jsme mohli sami vidět. 


     Vše mělo dle svědků začít před třetí ráno v nočním klubu v Divadelní ulici, kde došlo k vzájemné potyčce mezi českými návštěvníky na jedné straně a Rumuny na straně druhé. Rvačka se pak přesunula na Americkou třídu před zdejší nechvalně známou ubytovnu pro cizince a částečně i dovnitř do ní. „Já jsem viděla, že mezi těmi Rumuny venku byli i nějací Romové a pak někdo křičel, že tam pobodali nějakého mladého kluka. Rumuni je měli napadnout v Emku a oni za nimi běželi až sem,“ vypověděla nám dívka na Americké třídě nedaleko místa, kde policisté zakrvácenému chlapci právě poskytovali první pomoc.

     V tu chvíli byl na Americké třídě velký zmatek a zasahovalo zde několik hlídek policistů, městská policie a také několik vozů záchranářů, které odvážely zraněné.    

     „Devatenáctiletého kamaráda tady někdo ošklivě posekal nožem na koberce. Bodli ho tím nožem do prsou a má ošklivě pořezané i ruce, jak se bránil dalším útokům,“ popsal nám jiný svědek dění na místě a doplnil, že kamarád je Čech, kterého někdo napadl a oni pak chtěli s dalšími kamarády chytit ty útočníky, ale prý už je všechny zadrželi policisté.

     Tato informace se následně potvrdila, protože záchranáři z Americké třídy opravdu transportovali do nemocnice mimo jiné i ošklivě pořezaného mladého chlapce, který utrpěl řezná zranění na rukou a hrudi.
     Přímo v nemocnici policisté následně zadrželi i jednoho z podezřelých, mladého cizince rumunské národnosti, který zde sám vyhledal ošetření. 

     Celkem byli během těchto bitek zraněni čtyři lidé, tři převezli záchranáři a jeden se k ošetření dostavil sám. 

     Případ na Americké převzal vyšetřovatel kriminální policie a policisté se jím nyní intenzivně zabývají. „Okolnosti celého případu jsou v šetření a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení,“ uvedla mluvčí policie.

Doplňujeme:

Účet za noční výlet Plzní: Čtyři řezné rány a 17 stehů!


     Tento článek vzbudil velký zájem čtenářů, kdy se mimo jiné zajímáte i o to, jak vážně byl napadený chlapec zraněný. My měli možnost se s napadeným mladíkem setkat za předpokladu, že jeho totožnost utajíme, protože jak nám vysvětlil, má z útočníka samozřejmě strach. Chlapec je již z nemocnice doma, ale na včerejší noc si odnese památku v podobě několika jizev, kdy nejdelší má přes hrudník.

     Měli jsme také možnost mluvit s jeho maminkou, která je na pokraji zhroucení: „Syn se jde jen bavit do města a vrátí se mi domů celý rozřezaný! Čtyři řezné rány po těle, to už je přece trochu moc. Největší je ta rána na hrudi, ta kdyby šla o kus výš, tak ho mohl i podříznout!“ řekla nám roztřesená paní.

     Chlapec nám ukázal všechna zranění, které jasně ukazují, že útočník nožem na koberce vůči chlapci nezaútočil jen jednou, ale sekal jím opakovaně. Nám se také podařilo zjistit, že útočník není policii neznámý a údajně je již vyšetřován za jiný případ a to napadení ženy také v centru města asi před měsícem či dvěma. Tato informace však zatím není oficiálně ověřená.