Foto

Pobodání dvou mužů v centru Plzně

Kriminalisté intenzivně pracují na případu, ke kterému došlo v noci na dnešek v Kopeckého sadech

4. prosince 2022 14:32 , aktualizace 17:57

Cizinci Napadení Záchranáři Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V noci na dnešek před půl jednou došlo v Kopeckého sadech v Plzni k pobodání dvou mužů. "On tady prý napadl lidi vycházející z Mefista a dva pobodal. Byl to tlustý muž v černé bundě a teplácích. Potom začal z místa utíkat kolem Západočeského muzea směrem do Šafaříkovo sadů," popsala nám děj na místě svědkyně incidentu.  
     Další svědek pak doplnil, že útočník měl podle něj být Rumun a měl se nejprve prát s asi dvacetiletým mužem, kterého měl napadnout nožem a bodnout ho do nohy a do ramene. Pořezanému pak podle tohoto svědka na pomoc vyrazil další, tentokrát asi pětatřicetiletý muž, ale i ten utrpěl několik ran nožem.

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie včetně psovoda a samozřejmě i záchranáři, kteří si převzali muže narozené v roce 1999 a 1985, oba s bodnořeznými poraněními, a po ošetření na místě je transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň na chirurgické oddělení. Podle mluvčí záchranářů ale naštěstí ani jeden z mužů neutrpěl zranění, které by ho ohrožovalo na životě.

     Dvaatřicetiletý pachatel, podle našich informací skutečně Rumun, byl krátce po útoku zadržen nedaleko muzea. Jenže krátce po zadržení zkolaboval, takže mu policisté poskytli první pomoc a poté si ho převzali záchranáři a transportovali jej, samozřejmě pod stálým dohledem policistů, na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

     Policisté uzavřeli celý prostor incidentu a na místo dorazil výjezd kriminální policie. "Policisté prověřují fyzické napadení mezi několika osobami, ke kterému došlo v noci na dnešek kolem půlnoci v Kopeckého sadech v Plzni. Právní kvalifikace bude stanovena až na základě dalších zjištěných skutečností," uvedla nám k případu mluvčí policie s tím, že v tuto chvíli probíhají výslechy svědků, policisté na případu intenzivně pracují a zjišťují, k čemu na místě přesně došlo. 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.