"Poctivému" zloději přišlo líto, že kradl a sám se udal

Velice neobvyklý případ řešili policisté z Rokycan

14. června 2018 14:55 , aktualizace 15:50

     Všem je asi jasné, že policisté zpravidla pracují s oznámeními od poškozených či svědků, kteří oznamují krádeže, podvody či jiná protiprávní jednání, ale během tohoto případu bylo vše úplně jinak.

       V pondělí před osmou hodinou ranní přijal operační důstojník policie značně neobvyklé telefonické oznámení. Tentokrát zavolal na linku tísňového volání policie 27letý muž a přiznal se ke krádeži snídaně s tím, že ho trápí svědomí. Značně překvapení policisté vyrazili na místo, kde skutečně nalezli muže, který uvedl, že toho dne v ranních hodinách odcizil v jednom z rokycanských asijských obchodů potraviny.
     "Muž dále policistům vysvětlil, že ráno odešel z restaurace, při cestě ke své sestře ho přepadl hlad, ale už u sebe neměl žádné peníze. V prodejně tedy vzal deset rohlíků, salát a se zbožím pak z prodejny utekl. Cestou odcizené jídlo snědl a jakmile dorazil ke své sestře, svého jednání začal litovat, tak zavolal na policii a ke krádeži se přiznal. Jednání muže policisté kvalifikovali jako přestupek. Při zaplacení pokuty tak stokorunová snídaně muže vyšla na několikanásobně vyšší částku," popsala tento zvláštní případ mluvčí policie.

Foto: Ilustrační