Foto

Pod převráceným manipulátorem zůstal zaklíněný muž

K velmi vážnému pracovnímu úrazu letěl vrtulník LZS

5. června 2023 15:29 , aktualizace 16:59

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Všechny záchranné složky vyjížděly dnes po třetí hodině odpoledne do Těchlovic, což je obec ležící nedaleko Stříbra, kde došlo k převrácení manipulátoru a zaklínění jeho obsluhy v kabině pod strojem.

     Hasiči po příjezdu na místo zajistili prostor a vyprostili staršího muže zaklíněného pod strojem. Následně byl muž předán do péče záchranářů a vzhledem k jeho velmi vážnému zdravotnímu stavu, kdy utrpěl zranění hlavy a horní poloviny těla, byl na místo povolán i vrtulník Letecké záchranné služby.
     "Muž narozený v roce 1952 po převrácení stroje upadl na krátkou dobu do bezvědomí. Když si ho naše posádky převzaly do péče, byl již při vědomí a po ošetření na místě byl se středně těžkým až těžkým poraněním leteckou cestou transportován na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám záchranáři.

     Okolnostmi případu se zabývá policie, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     "Řidič manipulátoru narozený v roce 1952 se kvůli zdravotní indispozici se strojem převrátil mimo vozovku. Muž nebyl schopen dechové zkoušky a byl proto nařízen odběr krve v nemocnici, kam byl muž transportován letecky. Událost evidují policisté obvodního oddělení Stříbro," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: HZS

 
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.