Zeť prakticky ženu finančně zlikvidoval

Podařený finanční poradce bývalou tchyni okradl o půl milionu

středa 30. ledna 09:40 , aktualizace 10:18

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Důvěry své tchyně opakovaně zneužil muž, který jí poskytoval finanční poradenství a získával tak od ní i přístupy do jejího internetového bankovnictví.
     V prvním případě muž změnil adresu pro doručování písemností u poškozené ženy, aby veškeré listiny byly z peněžního ústavu doručovány k němu.
     Dále ,jako pověřený pracovník peněžního ústavu uzavřel bez vědomí a souhlasu poškozené smlouvu o úvěru na částku 200 000 korun, přičemž požadovaná částka byla následně peněžním ústavem zaslána na jeho bankovní účet. Do současné doby nebyl sjednaný úvěr v celé výši splacen a poškozené tímto vznikl dluh vůči společnosti necelých 80 000 korun.
    V roce 2014 bez vědomí a souhlasu poškozené muž ukončil její spořící smlouvu u peněžního ústavu, neboť věděl, že poškozená na spořící účet zaslala částku 150 000 korun. V rámci ukončení smlouvy pak uvedl nejen účet své tchyně, ale i svůj, na který mu tak byla část peněz připsána. Ke zbytku částky se pak dostal tvrzením, že došlo k omylu na straně peněžního ústavu, který ženě omylem zaslal jeho odměnu a chudák žena je tedy v dobré víře zaslala. Zeť tak ženě způsobil škodu v přibližné výši 140 000 korun.
    V roce 2016 pak chtěla poškozená doplatit překlenovací úvěr sjednaný v roce 2014 u peněžního ústavu, a to ve výši necelých 270 000 korun. Podařený zeť jí vymyšlenou legendou přesvědčil k tomu, aby peníze zaslala jemu, protože doplatek musí peněžnímu ústavu zaslat on sám. I v tomto případě mu žena uvěřila a peníze zaslala na jeho účet. 

Podvody odhalila až evidence v registru dlužníků

    Ženě po nějaké době začalo být divné, že ji z peněžních ústavů nechodí žádné písemnosti. Když poté zjistila, že nejenže nemá žádné peníze, ale také se dostala do registru dlužníků, obrátila se na policii.
    "Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 31letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu úvěrový podvod a dvojnásobného přečinu podvod.
     Celková škoda způsobená obviněným byla vyčíslena na necelých 500 000 korun. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až 5letý trest odnětí svobody,"
uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.