Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

"Ale pánové, já spěchám na policejní výslech!"

Na údajný výslech vyrazil zfetovaný muž kradeným autem a ještě ke všemu se zákazem řízení

18. května 2022 12:19 , aktualizace 12:30

Drogy Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dobře známou tvář za volantem vozu Volkswagen včera dopoledne zahlédli kriminalisté v Osecké ulici v Rokycanech. Muže, který jim byl znám svou drogovou minulostí se proto rozhodli zastavit a zkontrolovat.

     "Čtyřiatřicetiletý muž, který řídil osobní vůz z Radnic do Rokycan, se při kontrole se dobrovolně podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s negativním výsledkem, pozitivně však reagoval orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, konkrétně na metamfetamin," popsala nám tisková mluvčí policie s tím, že muž se po výzvě podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči.

     Policisté navíc zjistili, že muž řídil motorové vozidlo, ačkoliv má rozhodnutím Okresního soudu v Rokycanech uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a také, že automobil si vzal bez vědomí a svolení majitele, svého rodinného příslušníky, tudíž ho užíval neoprávněně.

     Opravdu kuriózní pak bylo jeho zdůvodnění celé situace i jeho porušení zákona. "Muž policistům uvedl, že se chtěl včas dopravit k předvolání k výslechu na policii," uvedla mluvčí policie.
      S touto výmluvou samozřejmě neobstál a kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci. 

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.