Foto

Mladý muž se zřítil z desetimetrové výšky

Těžce zraněného po pádu ze zámku transportoval vrtulník LZS

úterý 12. listopadu 17:36 , aktualizace 17:50

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     K vážnému pracovnímu úrazu došlo dnes před jednou hodinou odpoledne v Podmoklech na Rokycansku, kde se pod jedním z dělníků opravujících střechu místního zámku prolomilo prkno a on spadl přibližně z desetimetrové výšky do hromady suti.
     Podle informací z místa muž upadl do bezvědomí, a protože hrozilo nebezpečí z prodlení, požádala Zdravotnická záchranná služba o výjezd dobrovolné hasiče ze Zvíkovce. Ti jsou totiž zařazeni v programu First responder, tedy jsou jednotkou proškolenou a schopnou poskytnout resuscitaci včetně užití AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor - pozn. redakce).
     Protože v akutních případech může o životě zraněného rozhodovat doslova každá vteřina, takovéto jednotky vyjíždí poskytnout předlékařskou první pomoc v místech, kde jsou kvůli lokalitě nebo například terénu delší dojezdové časy vozů ZZS a ani vrtulník LZS by se ke zraněnému nemusel dostat včas.
     Při příjezdu hasičů na místo byl zraněný muž při vědomí, ale stěžoval si na problém s dýcháním. Hasiči muži zafixovali krční páteř pomocí krčního límce a poskytli mu kyslík. Poté muže předali záchranářům, kteří mezitím dojeli na místo a pomohli jim s jeho transportem do vrtulníku LZS. 
     "Muže jsme při vědomí, ale s podezřením na vážná poranění letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín,"uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     "Případem pádu muže narozeného v roce 1996 se dále zabýváme," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto čtenářka

 
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.