Podvodníci na internetu

Dávejte si pozor komu posíláte peníze, ať nenaletíte podvodníkům

22. května 2018 17:05

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

     Podvodů na internetu nijak neubývá a případy, kdy lidé pošlou neznámému člověku peníze předem, ale zboží se nikdy nedočkají, nejsou ničím ojedinělým.
      Typickým příkladem takového podvodu je žena z Dobřanska, která si chtěla koupit dva VIP lístky na koncert jisté hudební skupiny.
     "Žena 42letému podvodníkovi poslala 7 000 korun, ale nedostala ani lístky, ani zpět své peníze. Celou věc tedy nahlásila na policii a ta zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu," uvedla mluvčí policie.

     Důkazem toho, že lidé skočí na špek skoro jakémukoli podvodníkovi, je ale muž ze Staňkova, který na internetovém portálu objevil inzerát na prodej traktoru tovární značky John Deere. Kontaktoval tedy prodejce a podle jeho instrukcí mu ze svého účtu poslal částku 90 000 korun, aniž by traktor někdy viděl.
     Traktoru se poškozený muž ani po několika týdnech nedočkal, stejně jako vrácení svých peněz, či jiné protihodnoty.
     "Domažličtí kriminalisté pátrají po totožnosti zatím neznámého pachatele. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a případem se intenzivně zabývají," uvedla k tomuto případu mluvčí policie. 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.