Podvodník se vydává za místostarostu

Neznámý pachatel si objednává elektroniku, za kterou neplatí

6. prosince 2018 14:20

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dosud neznámý podvodník si objednává elektroniku a přitom vystupuje jako místostarosta obce Kočov. Z e-mailové adresy rozesílá poptávky na různé zboží s tím, zda je možné dodat zboží na fakturu.
     V prvním případě chtěl objednat mobilní telefon Iphone 8. Zástupce firmy si však ověřil totožnost na Obecním úřadu Kočov, kde však objednavatele neznali, a proto telefon nevydal.
     Ve druhém případě odeslal neznámý podvodník poptávku na televizor, mobilní telefon a dva notebooky. I v tomto případě si zaměstnanec společnosti na obecním úřadě totožnost ověřil, a když zjistil, že výše uvedenou elektroniku tam nikdo neobjednával, objednávku stornoval.
     Výše uvedeným firmám tak škoda nevznikla, obezřetní ale nebyli v dalších dvou firmách, kdy z jedné si podvodník objednal mobilní telefon Iphone 8 za 17 990 korun. Telefon předali i s fakturou osobě, kterou neznámý pachatel pověřil, aby zboží převzala. Faktura do současné doby uhrazena nebyla.
     Z další firmy si pachatel objednal a podvodně získal motorovu pilu, řetěz, lištu a olej na pohon pily za celkovou částku 24 131 korun. I zde zboží společně s fakturou předali podvodníkem pověřené osobě.
     "Kriminalisté Oddělení hospodářské kriminality Plzeň v současné době přijali několik oznámení, na jejichž základě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod spáchaného částečně dílem dokonaným a částečně ve stádiu pokusu," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

     V souvislosti s těmito případy policie apeluje na firmy, aby v případě, že obdrží e-mailovou objednávku od obce Kočov nebo od jiné obce se žádostí o vydání zboží na fakturu, která by měla být uhrazena až následně po převzetí zboží, byly obezřetné a ověřily si minimálně telefonicky na oficiálním kontaktu obce, zda si opravdu zboží objednala. Vyhnou se tak riziku, že se stanou obětí neznámého podvodníka, po jehož totožnosti kriminalisté intenzivně pátrají.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.