Foto

Podvodník skončil díky pohotové prodavačce

Dva měsíce mámil peníze z důvěřivých zaměstnanců obchodů

31. července 2019 09:38

Podvodníci Zadržení pachatele

Partner článku – ZOXO

     Policisté Domažlicka a Klatovska během uplynulých dvou měsíců přijali několik oznámení prodavačů různých obchodů, že je neznámý pachatel podvedl a vylákal z nich finanční hotovost či se je pokusil podvést.
     K prvnímu případu došlo v Klatovech, kde podvodník koncem května ve dvou obchodech přesvědčil prodavačky, že telefonuje s jejich vedoucím a že domlouvá předání peněz na lístky na hokejové utkání, přičemž z každé vylákal částku 4 800 korun. 
     V polovině června opět v Klatovech oslovil podvodník prodavačku s tím, že je kamarád majitele obchodu a že mu má zaměstnankyně vydat částku na opravu vozidla. Žena však požadovala předložení osobních dokladů a fakturu za provedenou práci, a tak podvodník odešel s prázdnou.
     Tentýž den podvodník oslovil prodavačku v prodejně v Nýrsku se stejnou legendou. V tomto případě mu žena částku 5 tisíc korun vydala.
     O pár hodin později oslovil prodavačku tentokrát v Domažlicích a zeptal se, zda je přítomna vedoucí. Prodavačka odpověděla, že není, a nato neznámý začal předstírat, že její vedoucí telefonuje. Požadoval vyplatit částku 14 800 korun na náhradní díly vozidla. Při telefonickém hovoru mu to "vedoucí odsouhlasila" a prodavačka mu tedy finanční hotovost vyplatila.
     V červenci pak operoval podvodník opět v Domažlicích, kde z prodavačky vylákal 14 200 korun, neboť se prý zná s majitelkou obchodu a opravuje jí auto.

     V souvislosti s těmito případy domažličtí policisté kontaktovali téměř všechny obchodníky na náměstí a v jeho okolí a apelovali na pracovníky obchodů, aby byli obezřetní v případě, že jejich obchod navštíví neznámá osoba a bude požadovat vydání peněz, aby si osobně prověřili, zda tvrzení o vyplacení peněz je pravdivé a aby nevypláceli finanční hotovost neznámým osobám. To se policistům nakonec vyplatilo.
     Prodavačka, ze které se podvodník pokusil vylákat částku 14 200 korun na náhradní díly auta, již byla poučena a neznámému muži nic nedala, naopak, po jeho odchodu z prodejny kontaktovala policisty a uvedla jim jeho popis. Policisté obvodního oddělení ihned vyjeli po pachateli pátrat a muže odpovídajícího popisu zadrželi v ulici Boženy Němcové. 

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže z Tachovska, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího trestného činu podvod spáchaného dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu. Obviněný je stíhán na svobodě, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," uvedla tisková mluvčí policie.  

Foto PČR z jednoho z případů

ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.