Podvodník ze ženy vylákal více než milion korun

Žena doplatila na svou důvěřivost na internetu

31. května 2018 11:53

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

     O podvodech páchaných prostřednictvím internetu a sociálních sítí jsme již několikrát informovali, bohužel se však takové případy objevují stále.

     Ženu z Klatovska stála důvěřivost na internetu více než milion korun.
     Na sociální síti jí totiž kontaktoval neznámý muž a začal si s ní dopisovat. Koncem roku 2016 tento muž ženu požádal ženu o pomoc s tím, že by si u ní na přechodnou dobu potřeboval uschovat peníze. Ty jí měl zaslat z ciziny přepravní společností.
     Na to aby peníze v pořádku dorazily musela podle jeho pokynu uhradit výdaje spojené s převodem. V průběhu roku žena takto uhradila údajné výdaje spojené s doručením finanční hotovosti v jedenácti platbách a částka, kterou zaplatila, přesáhla jeden milion korun.

     Ženě zřejmě nakonec došlo, že naletěla a obrátila se na policii.
     "Pachatel pod smyšlenými legendami vylákal od ženy uvedenou částku. Celkem se jednalo o jedenáct plateb, které byly pravděpodobně nasměrovány do různých států.
      Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod, kdy pachatel může být potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let,"
uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.