Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Plzeňská vánoční pohádka s příchutí pervitinu

"Moje auto řídil feťák, který mě chtěl pobodat, a já ho potřeboval setřást, tak jsem závodil s tramvají," vyprávěl muž

20. prosince 2023 08:52 , aktualizace 11:55

Drogy Městská policie Policie Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Období Vánoc je pro mnoho lidí tradičně spojeno se sledováním pohádek, vyprávět je ale strážníkům na ulici není úplně nejlepší nápad, jak se o tom nakonec přesvědčil jeden pohádkář v noci ze čtvrtka na pátek.

     Vše začalo, když strážníci hlídkující v okolí náměstí Republiky v Plzni těsně po půlnoci nalezli ve Františkánské ulici uprostřed vozovky stojící nastartovaný vůz Škoda bez řidiče.
     Po chvíli se na místo přihnal jeho majitel, který začal strážníkům vyprávět pohádku o tom, jak musel z auta utéct, protože ho chtěl pobodat narkoman, který vůz řídil. A protože když lžeš, jsou nutné detaily, tak muž vše ještě doperlil ustrašenou otázkou, zda mají strážníci zbraně, že prý ten zlý člověk může být nedaleko!

     Strážníci však pomocí městských kamerových záznamů snadno zjistili, že jediné, co bylo na mužově vyprávění pravdivé, byl jeho běžecký závod s tramvají. Celé prověřování jim dokonce muž velmi usnadnil svítivě žlutou čepicí, kterou měl po celou dobu na hlavě.

Na video, které muži prokázalo lež, se můžete sami podívat zde:


      A proč si muž tak strašně vymýšlel? To rychle objasnila kontrola dokladů i test na přítomnost drog: "Nejen, že měl dvaačtyřicetiletý muž platný zákaz řízení, ale testem na užití omamných a psychotropních látek mu byla prokázána přítomnost pervitinu," uvedla tisková mluvčí městské policie s tím, že pro podezření ze spáchání trestného činu si věc k dořešení převzali policisté.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.