Foto Video

Pohotový vlakvedoucí dopadl zloděje víc než čtvrt milionu

Muž se ženou ukradli pořádný balík, z lupu se však radovali jen pár hodin

středa 16. června 13:09 , aktualizace 14:24

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     V neděli 13. června se dvojice muže a ženy vloupala do rodinného domu v malé obci na Karlovarsku a v zamýšlené krádeži jim nevadil ani obyvatel domu, který v té době spal doma. Zloději prohledali jednotlivé místnosti a odcizili téměř tři sta tisíc korun, které měl majitel doma uložené. Poté zloději z domu uprchli a vydali se k domovu.


     Ke své smůle ale zvolili cestu vlakem a v nedočkavém očekávání, kolik se jim to vlastně podařilo ukrást, si ještě ve vlaku odcizené peníze přepočítávali. Podezřelé dvojice s nezvyklým finančním obnosem si ale všiml vlakvedoucí, který pro jistotu o celé situaci telefonicky vyrozuměl policii.
     "Díky všímavosti vlakvedoucího a místní i osobní znalosti policistů z obvodního oddělení Klášterec nad Ohří se podařilo dvojici s penězi ještě téhož dne vypátrat a zadržet," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetileté ženy a o dva roky staršího muže z Klášterce nad Ohří, které obvinili ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.
     "Uvedeného jednání se měli dopustit i přesto, že byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzeni. Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněné dvojice do vazby. Ten jej akceptoval a soudce Okresního soudu v Karlových Varech je poslal do vazební věznice," doplnila.
      V případě odsouzení hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu.


 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost