Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Velká záchranná akce čápa Lumíra

Pohřešovaného čapího tátu našli v komíně a vyprostit ho museli hasiči

Autor: Petr Novák pondělí 15. dubna 15:28 , aktualizace 15:46

Hasiči Zvířata


     Již několik desetiletí fungující čapí hnízdo na komíně bývalé továrny v centru Chebu bylo v minulém týdnu dějištěm dramatu, které nakonec museli vyřešit hasiči.
     Ornitologové sledující hnízdo, ve kterém čápi od roku 1978 vyvedli již desítky mláďat, si v pondělí všimli, že je v něm již od neděle samička Miloslava sama a její partner Lumír se neukazuje. Samičku, která hnízdo využívá již třináct let, tak neměl kdo vystřídat na vejcích, takže se nemohla odletět ani najíst nebo napít, což mohlo vést k opuštění hnízda s vejci. Navíc musela odrážet nálety ostatních čápů, kteří chtěli hnízdo zabrat.

     Ornitologové pochopitelně začali po Lumírovi pátrat v okolí, ale bohužel neúspěšně. Po poradě s Karlem Makoňem ze Záchranné stanice živočichů Plzeň se pak zaměřili na komíny v okolí a ve středu se jim podařilo Lumíra objevit v komíně bývalé polikliniky vzdálené asi 200 metrů od hnízda.

      Lumír propadl celým komínem a zůstal uvězněný uvnitř, takže ho vyndat museli hasiči.

     Po kontrole, zda není zraněný, byl čáp Lumír vypuštěn a po krátké roztržce, než čápice Miloslava v umouněnci poznala svého milého, se vrátil do hnízda, kde se hned zapojil do střídání v péči o vejce.

Foto: Monika Dohnalová

Remont-car

Moderní multiznačkový autoservis s důrazem na kvalitu služeb a moderním pracovním prostředím Diagnostika Servis | Odtah | Likvidace pojistných událostí | Další služby