Foto

"Pojďte kluci, budem si hrát na feťáky!"

Kvůli podivné hře do školy vyrazili policisté

13. června 2019 16:26 , aktualizace 23:21

Drogy

Partner článku – Mraknet

     V průběhu letošního školního roku oslovili policisty z oddělení a prevence Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje pedagogové ze základní školy v malé obci na jižním Plzeňsku, kde právě řešili problém, týkající se návykových látek.
     "Žáci experimentovali s hrou na drogy. Děti rozdrtily bonbony Lipo a pak si hrály na fetování. Pravítkem dělily látku na dávky, takzvané lajny a následně látku vdechovaly," popsala hru mluvčí policie.
     Toto chování desetiletých a jedenáctiletých dětí by se mohlo zdát pro někoho jen jako nevhodná zábava, nicméně pedagogové na základní škole nechtěli tuto situaci podcenit a přáli si raději děti včas varovat, co by se mohlo stát, pokud by si zahrávaly se skutečnými drogami. Vyučující v prvé řadě kontaktovali rodiče dětí a zároveň oslovili policisty z oddělení tisku a prevence, aby dětem přijeli udělat preventivní program s tématem Problematika drog.
     Včera tedy policistka z Oddělení tisku a prevence navštívila základní školu na jižním Plzeňsku. Žáci byli v tématické přednášce obeznámeni s problematikou závislosti na legálních i nelegálních návykových látkách, které trýzní lidský život. Všichni žáci bedlivě poslouchali, jak se lidé stávají drogově závislými, jaké drogy existují i jaké mají účinky.
     "O úspěšnosti a poutavosti přednášky svědčila i závěrečná diskuze, kdy mi děti pokládaly různé dotazy. Výklad byl doplněn konkrétními ukázkami a odstrašujícími obrázky.
     Věřím, že se děti zamyslely nad zákeřností tvrdých drog, ale i návykových látek společností tolerovaných, jako jsou například tabákové výrobky či alkohol,"
uvedla nám policistka, které přednášku sama prováděla.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.