Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pětiletého Vašíka na dětském dni napadl a vážně zranil pes

"Chování psovoda bylo doslova příšerné, lhal a vše popíral, tedy dokud nedorazila policie," popsal otec dítěte

9. června 2023 10:45 , aktualizace 11:24

Napadení Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


      Hořkou pachuť po sobě zanechal dětský den pořádaný v sobotu 3. června na fotbalovém hřišti v Heřmanově Huti pro rodinu malého Vašíka. Chlapec si totiž místo vzpomínek na zábavu s kamarády odnesl utržené ucho, modřinu přes půl obličeje a třináct stehů.

     Co se na dětském dni stalo popsal Vašíkův otec: "Můj pětiletý syn běžel se skupinkou dalších dětí okolo stolu na zahrádce místní hospody, u kterého byl na vodítku s doprovodem pes velkého plemene, zřejmě Akita inu. Jelikož se tam konal dětský den, všude pochopitelně běhaly desítky děti.
     Nás Vašík měl tu smůlu, že to vyšlo na něj. Pes na něj zcela bezdůvodně skočil a kousnul ho do ucha. Ucho je prokouslé a zadní část kůže ucha byla odtržena tak, že mu čněla chrupavka, což si vyžádalo 13 stehů. Navíc má přes půl obličeje pohmožděniny od pádu."

     Nepochopitelné na celém případu je, že muž, který psa na vodítku držel, i jeho kamarádi celou událost popírali a Vašíkovu otci tvrdili, že si chlapec zranění způsobil sám a pes se ho ani nedotkl. Otci zraněného chlapce tak nezbylo, než krom záchranářů přivolat i policii.   
     "Když pominu tu hrůzu, co jsme s přítelkyní zažili kvůli malému, tak něco příšerného bylo chování některých lidí kteří tam byli s tím člověkem, který tam měl toho psa. I on sám mě i přítelkyni několikrát tvrdil do očí, že se Vašíka ten pes ani nedotkl. To lhaní, že si to malý udělal sám, utržený kus ucha, ta arogance, když ještě já blbec jsem nechtěl volat policii, ale chtěl jsem si vyfotit jeho občanku a vzít číslo, kdyby měl malý nějaké komplikace. Poslal mě do háje, že mi občanku neukáže, že máme GDPR, tak jsem musel policii zavolat a jsem nakonec rád, že jsem to udělal," vyprávěl nám Vašíkův otec a pokračoval: "Na druhou stranu chci zdůraznit, že pak dorazil majitel psa a ten se velmi omlouval a strašně ho to mrzelo."

     Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že policisté přijali oznámení o napadení chlapce psem a v současné době prověřují veškeré okolnosti případu.

     "Chci poděkovat všem dobrým lidem, kteří nám aktivně pomáhali do příjezdu sanitky, posádce sanitky, doktorovi a sestře v nemocnici, kteří byli na Vašíka moc hodní a i policistům, kteří byli na místě. Jste opravdu profesionálové a moc si vážím toho, co pro společnost děláte. Vážil jsem si toho vždy, ale nejvíce si to člověk uvědomí, když je mu nejhůř," doplnil Vašíkův otec s tím, že chlapci již je lépe a celý hrozivý zážitek se mu dle všeho daří vytěsnit z hlavy.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.