Pokus o vraždu v Domě s pečovatelskou službou

Dnešní konflikt seniorů kriminalisté hodnotí jako vraždu ve stádiu pokusu

neděle 20. června 21:42 , aktualizace středa 23. června 09:23

Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes odpoledne jsme informovali, že v Domě s pečovatelskou službou v Žihli došlo ke slovnímu konfliktu mezi dvěma obyvateli, který skončil velmi vážným zraněním jednoho z nich a slíbili vám, že ještě během večera budeme aktualizovat a informace doplníme.

     Informovali jsme, že po konfliktu mezi oběma seniory jeden z mužů na druhého zaútočil a podle našich informací ho bodl nožem do zad. Na místo okamžitě vyjeli policisté i záchranáři a z letiště v Líních vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby. Policisté zadrželi devětašedesátiletého podezřelého, zatímco záchranáři na místě ošetřili a letecky do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na Emergency transportovali sedmdesátiletého pobodaného muže. Podle mluvčí záchranářů je pacient zraněn vážně, ale naštěstí není přímo ohrožen na životě.

     Na místo následně vyjel výjezd kriminální policie společně s technikem, kteří zajistili stopy a provedli šetření na místě. "Můžeme potvrdit, že dnešního dne v odpoledních hodinách skutečně došlo v jednom ze zařízení sociálních služeb na Plzeňsku k fyzickému napadení mezi dvěma seniory. Devětašedesátiletý muž způsobil o rok staršímu seniorovi bodné poranění. Zraněný muž utrpěl vážné zranění a byl letecky transportován do nemocnice. Policisté útočníka, který byl pod vlivem alkoholu, na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu," doplnila informace mluvčí policie.


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.