Bankomat vyplácel dvojnásobek

Žena se pokusila okrást pokažený bankomat o 11 tisíc

středa 10. dubna 17:07 , aktualizace 17:35

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V polovině září loňského roku, při běžném výběru zjistila žena z Karlových Varů, že bankomat díky chybě vydává místo tisícovek dvoutisícovky, a tak se rozhodla, že si na účet banky poněkud přilepší.
     Žena tedy nejprve zkusila zadat výběr 30 tisíc korun s úmyslem, že vybere 60 tisíc. To jí ale přístroj neumožnil z důvodu nedostatku prostředků. Žena tedy zadala výběr nižší, ve výši 11 tisíc a porouchaný bankomat jí místo jedenácti tisícovek vyplatil jedenáct dvoutisícovek, přičemž jí z účtu bylo strženo pouze jedenáct tisíc.
     Banka na chybu samozřejmě v krátké době přišla, ženu na chybu upozornila a požádala o vrácení neoprávněně nabytých peněz.
     Žena však na žádost banky půl roku nereagovala, peníze si nechala pro svou potřebu a utratila je.
     Do věci se tak nyní musela vložit policie:"Karlovarští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 49leté místní ženy, kterou obvinili ze spáchání přečinu podvodu. Za podvod jí v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.