Foto

Zadržený polský řidič se před policisty pozvracel

Cizinec jel s kamionem po dálnici v protisměru, test na alkohol i drogy odmítl

18. října 2020 15:23 , aktualizace 16:25

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Včera večer jsme jako první informovali o tom, že po dálnici D5 jede v protisměru od Prahy směrem na Plzeň kamion. Nyní k tomuto případu můžeme přinést další podrobnosti:

     Řidič polského tahače s německým návěsem vjel do protisměru dálnice z čerpací stanice u Berouna. Podle odsluhy čerpací stanice najel za automyčkou protisměrem na sjezd z dálnice, kde zastavil, ale po chvíli se opět rozjel, najel na dálnici a vyrazil v protisměru na Plzeň. Ačkoli řidiči muselo být jasné, že jede v protisměru, minul další sjezd z dálnice u Králova Dvora a pokračoval stále dále na Plzeň.
     Policisté mezitím uzavřeli provoz na dálnici a dalším hlídkám se kamion podařilo zastavit na dvacátém čtvrtém a půltém kilometru dálnice. Z kamionu se poté vypotácel cizinec, který se přímo před policisty pozvracel a poté jim odmítl vykonat dechovou zkoušku i test na drogy.
     Policisté muže zadrželi a převezli k dalším úkonům. "Případem se nyní zabýváme pro podezření z trestného činu obecného ohrožení," sdělila nám mluvčí policie. V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody tři až osm let a přitěžující okolností samozřejmě je, že se takového činu dopustil za vyhlášeného nouzového stavu.


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…