Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Vážná nehoda - zraněného policistu transportuje vrtulník LZS

Policisté při pronásledování vozu smetli traktor, jehož řidič nereagoval na sirénu

3. října 2019 13:04 , aktualizace 13:56

Doprava Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

     K vážné dopravní nehodě, při které se střetl policejní vůz s traktorem, došlo dnes před jedenáctou hodinou dopoledne za sjezdem z dálnice D5 v Holostřevech.
     Policisté z obvodního oddělení Bor zaregistrovalI osobní vozidlo BMW, jehož řidič projížděl obci Bor vysokou rychlosti. Hlídka se proto se služebním vozidlem otočila a vůz BMW chtěla zastavit, ujíždějící vozidlo však nereagovalo na opakované pokyny k zastavení. Po průjezdu Holostřevy chtěli policisté předjet traktor, jehož řidič zřejmě přeslechl sirénu policejního vozu, začal odbočovat vlevo, tím se policejnímu vozu dostal do cesty a došlo ke střetu.
     Traktor se po střetu převrátil v křižovatce, policejní vůz byl odmrštěn do příkopu, kde skončil převrácený na střeše.
     Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky a vzhledem k nahlášenému vážnému zranění vzlétl i vrtulník LZS.
     Podle informací z místa záchranáři transportovali tři zraněné, policistu, policistku a řidiče traktoru. Nejvážnější zranění utrpěl řidič policejního vozu, který byl do nemocnice transportován letecky.
     "Z místa nehody jsme transportovali muže cca 30 let cestou LZS se středně těžkými zraněními při vědomí na urgentní příjem FN. Muže ročník 1963 pozemní cestou RZP, také se středně těžkými zraněními na urgentní příjem FN. Ženu cca 35 let cestou RZP po zemi se středně těžkým zraněním do Fn na Lochotíne,"
uvedli záchranáři.
     Na místě v tuto chvíli probíhá vyšetřování nehody, silnice je uzavřena a hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu.
     Průběh a příčina nehody je v současné chvíli stále ještě předmětem šetřením, o výsledku budeme informovat.
     Řidič ujíždějícího BMW byl později zadržen nedaleko Horšovského Týna.

Foto: PČR a KP

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.