Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Děkan Fakulty zdravotnických studií rezignoval kvůli zpronevěře

Policie šetří případ podivných finančních čachrů na Západočeské univerzitě v Plzni

1. února 2023 13:06 , aktualizace 13:29

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Některá média dnes ráno upozornila na prapodivné přidělování stipendií na Fakultě zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni, kde vybraným studentům byly měsíčně zasílány částky i několikrát vyšší, než na které měli nárok. Stejně tak některým zaměstnancům byly v průběhu posledních let přidělovány mimořádné prémie nad standardní rámec. 

    Za vším dle všeho stojí sedmatřicetiletý děkan Lukáš Štich, který mimořádná stipendia a prémie žákům i zaměstnancům podepisoval, přičemž ale požadoval, aby část vyplacených peněz byla následně v hotovosti předána přímo jemu, nebo zaslána na jeho účet. Dle dosud zjištěných informaci má jít o stovky tisíc korun.

    Vedení univerzity poté, co aféra vyplula na povrch, spustilo interní audit veškerých vyplácených stipendií na všech fakultách a vyzvalo studenty, aby na jakékoli nepoctivé jednání členů vedení upozornili etickou komisi. 
    Podle právníků univerzity vše ukazuje na to, že by se mohlo jednat o zpronevěru.

    Děkan Štich, který popírá svou vinu a tvrdí, že může vše vysvětlit, pak dnes v průběhu dopoledne rezignoval na svou funkci, což rektor univerzity Miroslav Holeček přijal.

    Mluvčí policie nám potvrdila, že se policisté tímto případem pro podezření ze zpronevěry v tuto chvíli již intenzivně zabývají.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.