Foto Video

Úrodu napadly mšice a pak ještě kriminálka

Majitel pěstírny ve Skvrňanech byl sice zručný kutil, ale k tomu ještě děsný smolař

11. října 2018 15:13 , aktualizace 16:40

Drogy

Partner článku – Prestol Holding


     Plzeňský toxi tým včera při domovní prohlídce v Plzni ve Skvrňanech odhalil v jednom bytě pěstírnu konopí. Jak se nám podařilo zjistit, majitel se velice snažil a do pěstírny investoval nemalou částku. Nejen, že ji profesionálně vybavil vším potřebným, ale i si kvůli ní přestavěl celý byt.
     Mimo jiné vybudoval celou falešnou stěnu, a to tak dobře, že návštěvy nemohly poznat, že je zde ještě další místnost s pěstírnou. Kriminalisté ocenili i zručnost, s kterou muž vybudoval ventilaci, protože i ta nebyla prostým okem patrná.
     Muž byl možná zručný kutil, ale velice špatný zahradník a smolař k tomu. Když se to totiž blížila vytoužená úroda, na konopí se mu vrhly mšice, které se živí tím, že z rostlin vysávají šťávy a byliny muži hynuly. Majitel narozený v roce 1975 boj o úrodu nevzdal, hmyz vyvraždil, ale sklidit nakonec stejně nestihl, protože těsně po mšicích mu do pěstírny přišli plzeňští kriminalisté.
     "Na místě bylo zajištěno téměř sedmdesát vzrostlých rostlin, které jsou v současné době podrobovány znaleckému zkoumání. Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a případem se dále zabývají," uvedla dnes tisková mluvčí policie. 

Foto: 
1) Pěstírna ve Skvňanech
2) Toxi tým SKPV Plzeň město (starší zásah na Klatovské třídě)
3) Mšice (Aphidoidea) polokřídlý hmyz

      

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost