Řidič měl fet u sebe i v sobě

Policisté při kontrole nalezli pervitin a marihuanu

12. března 2017 23:59, aktualizace úterý 14. března 10:27

Drogy

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     8. března krátce před jedenáctou hodinou v noci v obci Srby hlídka policistů z obvodního oddělení policie Nepomuk kontrolovala osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicie.
     Ve vozidle se nacházel čtyřiadvacetiletý muž a dva spolujezdci ve věku dvacet a devětadvacet let. Hlídka provedla u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, ta vyšla s negativním výsledkem. Policisté ale následně přistoupili i k provedení orientačního testu na drogy. Detekční jednotka byla pozitivní na látky cannabis a amfetamin, tedy pervitin.

     Policisté následným důkladným šetřením nalezli u spolujezdců látky pervitin a marihuanu. Vzhledem ke zjištěnému deliktu byl na místo přivolán policejní psovod se psem, který prohledal vozidlo, zda se v něm nenachází další drogy.

     Řidič byl poté policisty vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, čemuž se dobrovolně podrobil a samozřejmě mu na místě zadrželi řidičský průkaz.
     Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté se jeho jednáním dále zabývají.


Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.