Třicet kontrol taxíků - zjištěno šestatřicet přestupků

Policisté se při dopravní akci zaměřili na taxikáře, jedna z řidiček dokonce nadýchala

úterý 19. října 16:46 , aktualizace 16:46

Doprava

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci z pátku na sobotu 16. října mezi devátou hodinou večer a druhou ráno proběhla v Plzni dopravně bezpečnostní akce, při které se dopravní policisté zaměřili především na taxikáře. Výsledky jsou pak poněkud děsivé. "Při akci bylo zastaveno a kontrolováno na tři desítky vozidel a celkem bylo zjištěno 36 přestupků," uvedla tisková mluvčí policie. Policisté při kontrolách zjistili:

  • 31 přestupků v oblasti provozování taxislužby, z čehož bylo v 16 případech oznámeno porušení dopravce k příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a ve 12 případech bylo policisty správnímu orgánu oznámeno porušení řidiče. Ve třech případech byla řidičům taxislužby příkazem na místě uložena sankce v celkové výši 4500,- Kč za porušení v oblasti provozování taxislužby
  • jeden z kontrolovaných řidičů měl vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu
  • jeden řidič se provinil překročením nejvyšší dovolené rychlosti v obci, kdy jel 76 km/hod
  • jedna řidička, která v době kontroly provozovala svou živnost, byla pod vlivem alkoholu, kdy nadýchala 0,53 promile alkoholu, v tomto případě policisté zadrželi ženě řidičský průkaz. 

     Mimo vozidel taxislužby policisté v rámci akce zastavili i několik dalších řidičů, kteří porušili pravidla v silničním provozu tím, že překročili nejvyšší dovolenou rychlost v obci o více než třicet kilometrů v hodině. Tyto řidiče dopravní policisté vyřešili v příkazním řízení na místě uloženou pokutou.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.