Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hafík je zpět u šťastného majitele a dva grázlové za mřížemi

Policisté nadělovali nejen hendikepovanému mladému muži, ale i dvěma recidivistům

Autor: Karel Aleš středa 28. února 14:10 , aktualizace 21:17

Krádež Policie Vloupání Zadržení pachatele


     V posledních dnech se policisté zabývali několika případy krádeží na Klatovsku, kde došlo mimo jiné k vloupání do skladu, pokusu o krádež auta či pokusu o vloupání do prodejny.
     "Podle zatím zjištěných skutečností, měli dva muži společně vniknout do jednoho skladu na Klatovsku, odkud měli odcizit disky s pneumatikami ve výši 6 tisíc korun. Další den se měli v Klatovech pokusit ukrást osobní automobil, což se jim ale nakonec nepodařilo, nicméně majiteli vozidla tímto svým jednáním způsobili škodu ve výši přes 6 tisíc korun. Poté měli u jednoho z klatovských obchodních domů poškodit vstupní dveře vedoucí do zádveří prodejny, dále se jim ale vniknout nepodařilo," popsala nám mluvčí policie.

     Dalšímu páchání trestné činnosti oběma pachatelům zabránili klatovští policisté, kteří oba muže v úterý 13. února v nočních hodinách zadrželi přímo při činu v jednom z rodinných domů v obci Klatovy, kam se rozhodli vloupat.    

      Tím ale celý případ nekončí. Oba muži jsou dále prověřováni i pro další majetkovou trestnou činnost, protože u nich byly nalezeny i věci ukradené z osobního vozu zaparkovaného v Železné Rudě.

     Mezi těmito věcmi byl i plyšový pejsek, o kterém policisté zjistili, že patří mladému muži trpícímu autismem, který má na svého plyšového psíka vytvořenou silnou citovou vazbu. Policisté tak po veškerých potřebných úkonech zajistili navrácení oblíbené hračky handicapovanému muži.

    "Mladý muž se dostavil v doprovodu své maminky na územní odbor Klatovy, kde mu společně s jeho plyšákem bylo předáno i několik drobností od policie," uvedla nám mluvčí policie.

     A dárky ale nedoslal jen hendikepovaný mladý muž. Policisté samozřejmě nezapomněli odměnit ani oba zloděje. "Policejní komisař sdělil mužům ve věku 40 a 27 let podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci, a klatovský soud rozhodl o jejich vzetí do vazby," zakončila mluvčí.

Foto PČR


Le Fleur

Děláme moderní svatby, akce a další oslavy. Zajistíme vám květinovou výzdobu, ale také doplňky a další dekorace. Dodáváme kytky do kaváren, pokojovky do firem a rozvážíme vázané květiny a drobné dárky po Plzni a okolí. Vytvoříme pro vás také smuteční vazbu.