Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Policisté zabavili neplatiči značky, vyřešit to přijel jeho kamarád, ale tomu je sebrali také

"Blbý a blbější" - přijeli auty, vraceli se pěšky

sobota 13. ledna 10:49 , aktualizace 10:52

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Když jsme od policie obdrželi podklady k tomuto článku, nešlo si nevzpomenout na slavnou americkou komedii z roku 1994 "Blbý a blbější", posuďte sami:

      V sobotu 6. ledna večer kontrolovali policisté z dopravního inspektorátu u čerpací stanice v Aši dvacetiletého mladíka s vozidlem značky Volkswagen. Policisté zjistili, že mladý muž má značný nedoplatek na dopravních pokutách. "Vzhledem k tomu, že řidič neměl finanční prostředky na zaplacení tohoto nedoplatku, tak jsme využili našeho oprávnění a zadrželi mu registrační značky z vozidla," uvedl nám mluvčí policie.

     Uvedený Volkswagen měl ale mladík půjčený od třicetiletého muže a ten, když se o celé situaci dozvěděl, okamžitě nasedl do svého BMW a vyrazil na místo, kde chtěl problém s policisty vyřešit.

     Policisté ale zkontrolovali i tohoto třicetiletého muže a zjistili, že má taktéž velmi slušný nedoplatek na dopravních pokutách. Vzhledem k tomu, že tento muž taktéž neměl peníze, tak policisté znovu využili svého oprávnění a zadrželi registrační značky i u vozidla BMW, kterým muž na místo přijel.

     (Pozn. red.: Nedoplatky na dopravních pokutách vybírá nejen celní správa, ale i vybrané útvary Policie České republiky. Při zjištění nedoplatku řidiče, nebo provozovatele vozidla, je nutné tento zaplatit ihned na místě, jinak policisté přistoupí k zadržení registračních značek od vozidla. Pokud by takovéto vozidlo bez registračních značek někdo dále řídil, vystavuje se postihu ve výši od 4 000 korun do 10 000 korun ve správním řízení a zákazu činnosti na dobu od 6 do 18 měsíců.)

     "V následujících dnech třicetiletý muž svůj nedoplatek uhradil a registrační značky mu tak byly vráceny," doplnil ještě mluvčí policie.

Foto: ilustračníAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.