Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Policisté dopadli sériového vykradače aut

Recidivista se tentokrát zaměřil na zaparkovaná auta, podívejte se na video, jak se do vozů dostával

Autor: Karel Aleš pátek 23. února 18:49 , aktualizace 18:56

Krádež Policie Zadržení pachatele

Partner článku – Remont-car


     Po dobu přibližně dvou týdnů řádil v Aši zloděj zaměřující se na vykrádání zaparkovaných vozidel. U osmi osobních automobilů poničil skleněné výplně oken a následně vždy z vozidla odcizil několik věcí. V téměř všech případech odcizil z vozidel také platební karty, ze kterých následně prováděl neoprávněně platby. 


     Začátkem února letošního roku muž vnikl do zaparkovaného vozidla BMW, ze kterého nakonec odcizil peněženku s osobními doklady a platební kartou. Tou měl poté uhradit dva nákupy v prodejním automatu poblíž prodejny potravin.
     O několik dní později měl své jednání opakovat, tentokrát vnikl do automobilu Nissan a i v tomto případě odcizil peněženku s osobními doklady a platební kartou, ze které následně provedl několik neoprávněných plateb na čerpací stanici.
     I v dalších případech měl z vozidel odcizit zejména peněženky s osobními doklady a hlavně platební kartou, ze které se poté snažil platit na různých místech. Kromě toho měl ale z vozidel odcizit například různé batohy či sekeru a nepohrdl ani volně položenými mince mi.

     "Z osmi vozidel měl pachatel odcizit věci za zhruba 21 tisíc korun a poškozením automobilů měl způsobit škodu zhruba 39 tisíc korun. Svým jednáním měl tedy způsobit celkovou škodu přibližně 60 tisíc korun," shrnul tiskový mluvčí policie.

     Policisté ve spolupráci s kriminalisty se sérií krádeží usilovně zabývali a nakonec pachatele zadrželi bezprostředně po spáchání dalšího vloupání.

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody až na tři roky," uvedl mluvčí policie s tím, že kriminalisté se případem i nadále intenzivně zabývají a není vyloučeno, že v nejbližších dnech dojde v rámci tohoto případu k obvinění dalších osob, které se mohly na vykrádání vozidel v Aši spolu se čtyřiačtyřicetiletým mužem podílet.

Remont-car

Moderní multiznačkový autoservis s důrazem na kvalitu služeb a moderním pracovním prostředím Diagnostika Servis | Odtah | Likvidace pojistných událostí | Další služby