Policistům se snažil ujet

Kvůli zákazu řízení rozpoutal honičku s policií

25. listopadu 2019 10:01 , aktualizace 10:44

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Hned dva řidiče se zákazem řízení odhalili policisté během včerejšího dne.
     Pár minut před jednou hodinou ráno řídil řidič osobní vozidlo tovární značky Volkswagen Golf v obci Ostrov u Stříbra a byl spatřen policejní hlídkou, která se rozhodla předepsaným způsobem řidiče zastavit. Ten však na výzvu nezastavil, naopak zrychlil a snažil se hlídce ujet. Odbočil z hlavní pozemní komunikace na místní pozemní komunikaci k tamní fotovoltaické elektrárně a pak po poli směrem k lesu, kde však svoji jízdu ukončil a byl policisty zajištěn.
     "Policisté při kontrole v dostupných evidencích zjistili, že třicetiletý muž má rozsudkem Okresního soudu Plzeň - jih uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté řidiče zajistili a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu a věc budou dále zpracovávat ve zkráceném přípravném řízení. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

     Druhého řidiče se zákazem řízení kontrolovali v půl dvanácté dopoledne v Plzeňské ulici ve Stříbře.
     "Jednatřicetiletý muž, který řídil osobní vozidlo tovární značky Škoda Fabia, měl rozsudkem Okresního soudu Plzeň - sever uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel," uvedla mluvčí policie.
     I v tomto případě zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.