Foto Video

Útočník z Alzy dopaden! Přinášíme podrobnou zprávu Policie ČR

Za recidivistou zůstaly vydrancované firmy včetně plzeňské Alzy

26. března 2018 17:08 , aktualizace pondělí 9. dubna 08:33

Krádež Vloupání

V sobotu jsme psali

    Od počátku sledujeme případ neuvěřitelně drzého pachatele, který ve čtvrtek 8. března opakovanými hody balvanů o váze 15 - 20 kg prorazil bezpečnostní sklo dveří prodejny Alza.cz umístěné přímo v centru Plzně v parkovacím domě Rychtářka. Pachatel balvany útočil na obchod od 20,40 až do 21,45 h, kdy teprve do prodejny vnikl a mezi jednotlivými hody kameny se schovával v křoví, kde čekal, zda se neobjeví hlídky bezpečnostní služby či policie.
     Uvnitř prodejny pachatel začal rabovat stojany s elektronikou a škoda, kterou za sebou nechal se blížila čtvrt milionu korun.
     Bezpečnostní zařízení pachatele detekovalo teprve až uvnitř v prodejně, kde se ale zdržel sotva několik minut, takže uprchl ještě před příjezdem bezpečnostní služby. Na místo pak samozřejmě dorazily hlídky policie včetně psovoda a zahájily po pachateli pátrání.

     Případ vzhledem k výši škody ihned převzala plzeňská kriminálka a začala po pachateli intenzivně pátrat. K dispozici kriminalisté měli celkem kvalitní kamerové záznamy, ale pachatel se maskoval čepicí a nikdy nezvedl hlavu. Právě drzost zloděje a jeho počínání v prodejně přivedlo kriminalisty k domněnce, že muž toto nedělá poprvé a může jít o recidivistu.
     Kriminalisté se skutečně vytáhli a během jednoho jediného týdne pachatele nejen natipovali, ale také začali rozplétat jeho další trestnou činnost. O dalších pár dní později, když už na muže měli takzvaně nabito, tedy v policejní hantýrce dostatek důkazů, zašli si pro něj a na jeho rukou zaklapla pouta.
     Dle našich informací kriminalisté muži prokázali další trestné činy, mimo jiné právě vybílenou Alzu, krádež v kosmetickém salonu, krádež finanční hotovosti v další firmě, poškození cizí věci nebo krádež pokladny EET na dalším místě.
     "Komisařka Městského ředitelství policie Plzeň zahájila trestní stíhání 49leteho muže, který je obviněný že spáchání devíti trestných činů. Muž svým jednáním způsobil škodu okolo 330 tisíc korun a v současné chvíli je muž ve vazbě.
Muži hrozí trest odnětí svobody až na 8let,"
uvedla mluvčí policie.

Dnes přinášíme podrobnou zprávu policie

     Komisařka Městského ředitelství policie Plzeň zahájila trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže, který je obviněný ze spáchání 9 trestných činů. Svých činů se dopustil v době od 22.2. 2018 - 14.3.2018.
     Pachatel má na svědomí několik krádeží, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.
     Prvního skutku se dopustil muž dne 22.2. okolo 20.00 hodiny, kdy v Plzni vnikl do prostor vícepodlažního domu a za pomocí příborového nože vypáčil dveře vedoucí do kadeřnictví. V kosmetickém salonu pachatel následně odcizil finanční hotovost.
     Dalšího dne se muž vloupal do domu, odkud si odnesl notebook a finanční hotovost.
     V době od 24.2-26.2.2018 pachatel vnikl za pomocí síly do vícepodlažního domu v Plzni, rozbil skleněnou výplň u uzamčených dveří a z kosmetického salonu si odnesl další notebook a tablet s nainstalovaným EET programem.
     Následující den si pachatel vybral další vícepodlažní dům v Plzni. Násilím překonal vstupní dveře do bytu, ale z vnitřních prostor nic neodcizil.
     Dne 28.2.2018 se devětačtyřicetiletý muž za užití síly vloupal do vícepodlažního domu v Plzni, kdy následně z vnitřních prostor odcizil opět notebook, šperky a kasičku s finanční hotovostí.
     Pachatel ve svém vykrádání pokračoval a v době od 2.3. - 5.3. 2018 se vloupal do butiku, odkud odcizil mobilní telefon se softwarem EET a propojovací kabely.
     Dne 6.3. 2018 si pachatel vybral opět vícepodlažní dům v Plzni a z jednoho z bytů odcizil notebook.
     Dne 8.3. 2018  krátce před 21.00 hodinou se pachatel vloupal do obchodu s elektronikou. Za pomoci kamenů rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a vzniklým otvorem se protáhl do vnitřních prostor prodejny. Odtud odcizil ze stojanů několik notebooků a telefonů.
     Posledního skutku se muž dopustil dne 14.3. 2018, kdy v patrovém domě vstoupil do jednoho z bytů a z vnitřních prostor odcizil tablet a z porcelánového prasátka odcizil finanční hotovost.
     Svým jednáním muž způsobil škodu přesahující 330 000 korun. V současné době se pachatel nachází ve vazbě a čeká na rozhodnutí soudu. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Původně jsme psali:

Vloupání jak za husitů

      V noci na dnešek došlo v Plzni k naprosto neuvěřitelně drzému vloupání a zatím neznámý pachatel se možná inspiroval středověkým způsobem, jak nejlépe dobývat opevněných měst.

     Historie Plzně pamatuje dlouhé obléhání husity, kdy byly na město za pomoci Trebuchetů (obléhací praky) vrhány balvany vážící desítky kil.
     Zatímco Plzeň tenkrát vydržela deset měsíců a husité odtáhli s nepořízenou, Alza dnes padla již po hodině a dobyvatel ji stejně jako ve středověku doslova vydrancoval.
    

Tyto kameny útočník používal (pro srovnání plechovka), váha 15 - 20 kg. Muž hodil asi čtyři, některé pak opakovaně.

     Zatím neznámý pachatel podle našich informací proti bezpečnostnímu sklu vrhal veliké balvany a mezi jednotlivými hody čekal i desítky minut, aby měl jistotu, že se nikdo neblíží. "Obléhání" Alzy tak trvalo neuvěřitelnou hodinu!
     Teprve po několika hodech do skla totiž začaly balvany propadat dovnitř prodejny, dalšími hody pachatel díru ještě zvětšil a teprve potom mohl vniknout do prodejny, kde začal loupit. Pachatel se zmocnil několika kusů té nejdražší elektroniky, způsobil tak škodu ve stovkách tisíc korun a z místa uprchl.
     Bezpečnostní zařízení pachatele detekovalo teprve až uvnitř v prodejně, kde se ale zdržel sotva několik minut, takže uprchl ještě před příjezdem bezpečnostní služby. Na místo pak samozřejmě dorazily hlídky policie včetně psovoda a zahájily po pachateli pátrání.