Aktuálně Video

Útok balvany: Alze vznikla škoda skoro čtvrt milionu

POKRAČOVÁNÍ: Pomocí balvanů zaútočil na Alzu jak husité na Plzeň

pátek 9. března 16:54, aktualizace pátek 9. března 16:58

Partner článku – ZetComp

     V noci na dnešek došlo v Plzni k naprosto neuvěřitelně drzému vloupání a zatím neznámý pachatel se možná inspiroval středověkým způsobem, jak nejlépe dobývat opevněných měst.

     Historie Plzně pamatuje dlouhé obléhání husity, kdy byly na město za pomoci Trebuchetů (obléhací praky) vrhány balvany vážící desítky kil.
     Zatímco Plzeň tenkrát vydržela deset měsíců a husité odtáhli s nepořízenou, Alza dnes padla již po hodině a dobyvatel ji stejně jako ve středověku doslova vydrancoval.

AKTUALIZACE:
     Policisté již uvedli výši škody ze včerejšího vloupání do Alzy, firmě vznikla škoda ve výši 230.000 korun.
     Policisté také potvrdili naší informaci o neuvěřitelném času vloupání. Pachatel začal ve 20,40 a skončil ve 21,45 a nikdo si po celou dobu prováděné demolice dveří nevšiml.
     Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a poškození cizí věci. Pachateli nyní hrozí trest až pět let nepodmíněně.

Tyto kameny útočník používal (pro srovnání plechovka), váha 15 - 20 kg. Muž hodil asi čtyři, některé pak opakovaně.

Včera jsme psali

     Zatím neznámý pachatel podle našich informací proti bezpečnostnímu sklu vrhal veliké balvany a mezi jednotlivými hody čekal i desítky minut, aby měl jistotu, že se nikdo neblíží. "Obléhání" Alzy tak trvalo neuvěřitelnou hodinu!
     Je naprosto nepochopitelné, že přímo v centru Plzně v parkovacím domě Rychtářka pachatel útočil na obchod od deváté až do desáté hodiny večer, aniž by ho kdokoli zaznamenal.
     Teprve po několika hodech do skla totiž začaly balvany propadat dovnitř prodejny, dalšími hody pachatel díru ještě zvětšil a teprve potom mohl vniknout do prodejny, kde začal loupit. Pachatel se zmocnil několika kusů té nejdražší elektroniky, způsobil tak škodu ve stovkách tisíc korun a z místa uprchl.
     Bezpečnostní zařízení pachatele detekovalo teprve až uvnitř v prodejně, kde se ale zdržel sotva několik minut, takže uprchl ještě před příjezdem bezpečnostní služby. Na místo pak samozřejmě dorazily hlídky policie včetně psovoda a zahájily po pachateli pátrání.


ZetComp

Rychlá a odborná pomoc pro váš počítač. Expresní vyzvednutí do 24 hodin, oprava nebo diagnostika většinou do 48 hodin. Servis, opravy, údržba, poradenství v oblasti IT. Váš počítač nenecháme umřít… Stačí nám zavolat, nahlásit závadu a my přijedeme i k vám domů, do práce do firmy.