Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Postrach majitelů plzeňských rodinných domů byl dopaden

Šestatřicetiletý muž má na svědomí minimálně třiadvacet vloupání do rodinných domů v Plzni

Autor: Karel Aleš středa 28. února 15:15 , aktualizace 16:10

Krádež Vloupání Zadržení pachatele


     Kriminalistům se podařilo dopadnout pachatele, který má na svědomí minimálně třiadvacet vloupání do rodinných domů v Plzni.

     "Dle dosud zjištěných skutečností se obviněný muž během tří měsíců vloupal do sedmnácti rodinných domů na různých místech Plzně a odcizil věci za více jak dvě stě tisíc korun. Jednalo se například o náramkové hodinky, šperky, staré fotoaparáty, alba s poštovními známkami nebo alkohol. Odnesl si také maketu šavle, sto let staré diamanty nebo divadelní kukátko. Bral doslova vše, co mu přišlo pod ruku, a do jednoho z domů se dokonce vrátil čtyřikrát," popsala nám řádění pachatele mluvčí policie s tím, že v jednom případě byl muž při krádeži vyrušen majiteli domu, proti kterým použil malou pistoli na kapsle, ze které jednou vystřelil a poté z místa utekl. 

     Kriminalisté na této rozsáhlé sérii pracovali několik měsíců a díky operativnímu šetření i na základě vyhodnocených zajištěných stop byl nakonec muž dopaden a usvědčen.
     "Policejní komisařka zahájila trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinila ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, pokračujícího přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody. 
     Usnesení o zahájení trestního stíhání si obviněný převzal ve vazební věznici, kde je v současné době umístěn pro obdobnou trestnou činnost, konkrétně šesti dalších případů vloupání. V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody," dokončila mluvčí policie.

Foto: PČR
BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.