Foto Video

Postrach se šroubovákem řádí v Plzni

V centru Plzně se množí případy vloupání - za poslední dva týdny již 16 případů!

čtvrtek 6. srpna 14:59 , aktualizace 15:04

Krádež Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     S výrazným nárůstem počtu vloupání se v posledních týdnech potýká centrum Plzně. Pachatel nebo pachatelé berou útokem jak byty, tak i různé prodejny všech druhů a cílem jsou zpravidla objekty v centru Plzně a jeho okolí.

     Podle tiskové mluvčí policie bylo jen v posledních dvou týdnech nahlášeno šestnáct takovýchto případů vloupání nebo pokusů o něj.
     V noci na včerejšek například pachatel vyzkoušel vypáčit téměř veškeré dveře domů a provozoven v Přemyslově ulici v úseku od Karlovy k Tovární ulici. Podle místních obchodníků se podobný pokus odehrál již počátkem minulého týdne, to ovšem zloděj odešel s nepořízenou. V noci na včerejšek se mu podařilo vypáčit dveře prodejny nábytku v Tovární ulici a vniknout dovnitř, kde zdemoloval skříň, ze které odcizil tržbu.

V posledních týdnech tak byly nahlášeny tyto případy vloupání i pokusů o vloupání:

 • 20.7. pokus o vloupání do bytu v Bezručově ulici
 • 21.7. pokus o vloupání do několika prodejen v Přemyslově ulici
 • 21.7. vloupání do bytu v Plachého ulici, odkud byl odcizen notebook, boty a parfémy
 • 21.7. vloupání do prodejny květin v sadech Pětatřicátníků, kde byly odcizeny peníze a elektronika
 • 21.7. pokus o vloupání do provozovny na Klatovské třídě
 • 22.7. pokus o vypáčení dvířek parkovacího automatu ve Wenzigově ulici
 • 22.7. nahlášen pokus o vloupání do několika provozoven v Přemyslově ulici
 • 26.7. vloupání do bytu v Koperníkově ulici, kdy pachatel po vyrušení z místa utekl
 • 26.7. vloupání do místnosti v Purkyňově ulici, odkud zloděj odcizil elektronářadí
 • 27.7. nahlášeno vloupání do prodejny v Hálkově ulici, kde zloděj odcizil nářadí jako vzduchovou pistoli, lepidlo a další
 • 5.8. nahlášen pokus o vloupání do prodejny oděvů Big Boss a bytového domu v Přemyslově ulici
 • 5.8. nahlášeno vloupání do prodejny nábytku v Tovární ulici

     Při tomto počtu případů by se dalo očekávat, že je zloděj protřelý profesionál, který se do cizích nemovitostí dostává sofistikovaným způsobem. Opak je ovšem pravdou, podle dostupných stop zloděj nepoužívá nic složitějšího než prosté páčení dveří šroubovákem.
     Policie po pachateli samozřejmě pátrá a v rámci prověřování případů se podařilo získat i kamerový záznam z pokusu o vloupání do jedné z prodejen v Přemyslově ulici minulý týden.
    Majitelé obchodů se v obavě, že se pokusy budou opakovat zabezpečují nejen různým posilováním vstupních dveří, ale například i instalací elektronického zabezpečovacího zařízení, často napojeného na pult centralizované ochrany, jehož operátor v případě vniknutí do prodejny na místo okamžitě vyšle výjezdovou jednotku.


 Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.