Foto

"Vem si ho, trhej!"

Žena poštvala Amerického staforda na Jack Russela, zraněný skončil i jeho majitel

16. února 2021 19:27 , aktualizace 20:41

Napadení Pátrání Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical

     K nepochopitelnému útoku, při kterém došlo ke zranění psa i jeho pána, došlo v sobotu 6. února kolem páté hodiny odpoledne na křižovatce Plachého a Koperníkovy ulice v Plzni.
     Vše začalo, když Chico, kříženec Jack Russel teriéra poodběhl od svého pána a zaštěkal na Amerického staforda, kterého na protějším chodníku držela na vodítku žena ve věku asi 30 let a s společně s ní tam stáli ještě dva muži, mělo se jednat o Slováky. Chica si pán během chviličky přivolal a tím mohla celá záležitost skončit.

"Vem si ho, trhej!"

     Ženu a její dva společníky ale to, že si menší pes na jejího dovolil zaštěkat doslova rozběsnilo. "Nejprve ke mě přiběhl jeden z mužů, začal mi nadávat a strkat do mě. Nechtěl jsem se s ním prát a tak jsem odcházel. Když jsem ale čekal, abych mohl přejít silnici, přišla ke mě ta žena se psem," popsal nám majitel Chica a uvedl, že žena se do něj měla hned pustit nadávkami, poté pronést "Tak se ukaž s tím malym sráčem," a následně povelem: "Trhej, vem si ho!" svého psa na Chica poštvat.  
     Pes na povel své majitelky zareagoval okamžitým útokem na menší zvíře, kterému se zakousl do zad a zadku. Menší pes samozřejmě neměl nejmenší šanci se útoku bránit, a když se o to pokusil jeho majitel, pokousal útočící pes i jeho, konkrétně na rukách.

Kamerové záznamy a pátrání po svědcích

     Útok trval pouhou chvíli, než se zraněnému a nesmírně vyděšenému Chicovi podařilo utéct. Jeho majitel, který vystrašené zvíře nemohl najít, se obrátil na městskou policii s žádostí o pomoc a zároveň ohlásil napadení. Strážníci po příjezdu na místo byli svědky, jak agresivní dvojice muži dále vyhrožuje, druhý ženin společník v průběhu útoku z místa odešel. Z této části incidentu již existují kamerové záznamy z osobních kamer strážníků, ale ty jsou v současné době předmětem šetření a proto je zatím nemůžeme zveřejnit. 

     Celý případ si od strážníku pro podezření ze spáchání několika trestných činů převzali policisté. "Zabýváme se případem napadení psa jiným psem a zjišťujeme veškeré okolnosti případu," řekla nám tisková mluvčí policie s tím, že případ je na samém začátku a nelze tak v současné chvíli podávat bližší informace.

     Chico při útoku utrpěl několik ran na zádech a hlubokou ránu na zadku, které mu musel ošetřit a zašít veterinář. Zranění jeho majitele si také vyžádalo lékařské ošetření.

     Majitel Chica nás požádal o zveřejnění prosby: "Chtěl bych požádat všechny, kdo ten útok viděli, zda by se mohli přihlásit na policii a pomoci tak prokázat, jak k celé situaci, při které byl Chico zraněn, došlo."


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.