Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hrozí povodně, na některých řekách byl již vyhlášen II. nebo III. stupeň povodňové aktivity

Hasiči v Plzeňském i Karlovarském kraji aktuálně řeší desítky událostí, týkajících se počasí

24. prosince 2023 11:25 , aktualizace 14:23

Hasiči


     Ve většině západních Čech stoupá hladina řek a na některých z nich byl již vyhlášen II. nebo III. stupeň povodňové aktivity. Na vině je tající sníh na horách. Pokud se ale výrazně nezmění meteosituace, tak podle hydrometeorologů by se stav řek již snad neměl zhoršovat.

      Situace je zatím horší na Karlovarsku než na Plzeňsku. Hasiči v obou krajích stále řeší desítky událostí, týkajících se počasí. Nejčastěji se jedná o zatopené sklepní prostory či ochrana objektů před vodou rozlitou mimo koryta řek.

     Hasiči například museli na člunu zachránit ze zahrádkářské kolonie v Doubí pět lidí, které obklopila voda vylévající se z koryta řeky Ohře. "Před půl osmou hodinou v neděli ráno volali na tísňovou linku lidé, že jim voda zaplavila prostor kolem chaty a je již i v chatě. Oznámili, že nemají možnost se bezpečně dostat pryč z chaty a zároveň že u nich je jedna osoba nevidomá.
     Hasiči ze zatopené oblasti na člunu zachránili celkem pět osob, jednalo se o osoby, které chaty v této oblasti využívají k trvalému bydlení. Městská policie převezla zachráněné osoby do Armády spásy, která se o ně postará,"
 uvedli hasiči.

Nejde ale o jediný takový zásah hasičů, v sobotu například také museli evakuovat devět lidí v Mírové u Chodova nebo deset lidí z Luhu u Svatavy. 

Foto: hasiči, čtenáři