Včera krátce po sedmé hodině večer vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k nahlášenému požáru v domě v Hrádecké ulici v Plzni.
Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že někdo zapálil rohožky u dvou bytů a oheň se rozšířil na vchodové dveře jednoho z nich. Záchranáři si nakonec museli do péče převzít třiaosmdesátiletou obyvatelku, která sice nebyla zraněna, byla však silně rozrušená a mimo jiné uvedla, že se domnívá, že někdo rohožku zapálil úmyslně.
Na místo byl proto povolán hasičský vyšetřovatel požárů a společně s policisty začal zjišťovat, jak přesně k požáru došlo a zda se jednalo o nehodu či úmyslné jednání.
"Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o požáru v jednom z plzeňských bytových domů. Podle dosud zjištěných skutečností zatím nezjištěná osoba zapálila za pomoci neznámé látky rohože u vstupních dveří dvou bytů, přičemž u jednoho z nich následně došlo k požáru vstupních dveří.
Obě ohniska byla uhašena obyvateli domu. Případ si převzali plzeňští kriminalisté, kteří se nadále zabývají veškerými okolnostmi události," uvedl nám mluvčí policie.